Pérez: Své kvality můžu prokázat až příští rok u McLarenu

Sergio Pérez se domnívá, že ať by letos udělal v závěru sezóny cokoliv, nevyhnul by se pochybnostem. Jako jezdec si může vybudovat jméno až příští rok.
Pérez: Své kvality můžu prokázat až příští rok u McLarenu

Pérez čelí zvýšenému tlaku ještě před svým odchodem do McLarenu, často je mu připomínáno, že od odhalení identity jeho nového zaměstnavatele nezískal ani bod, teď už je to pět závodů v řadě.

"Bylo to nahoru a dolů," hodnotil uplynulé Grand Prix. "Po incidentu z Abú Zabí jsem hovořil s Charliem (Whitingem) a on souhlasil, že to nebyla moje chyba."

"Pořád si myslím, že kdybych měl druhou šanci, udělal bych všechno stejně, protože jsem se zachoval správně, když jsem chtěl předjet Di Restu. Jinak bych za ním strávil celý závod."

"Možná jsem udělal chybu, když jsem se pokusil předjet Hamiltona (v Suzuce), ale myslím, že jsem v některých závodech dosáhl mnohem lepších výsledků, než jsme očekávali. Takže se domnívám, že odvádím dobrou práci, ale z nějakého důvodu se nám nedaří to přetavit ve výsledek. Jsem spokojený a svému týmu budu i nadále dávat sto procent."

Mexičan je však přesvědčený, že by kvůli svému přestupu do McLarenu čelil tlaku v každém případě, ať už by jeho výsledky byly jakékoliv.

"I kdybych vyhrál všechny poslední závody, byly by tu otazníky. Příští rok jdu do nejlepšího týmu, takže tu pořád budou otazníky, dokud nebudu mít konzistentní výsledky u McLarenu. To mi nevadí," dodal.

Další článek: Lewis si užívá svobodu, kterou v mládí neměl, míní Hamilton starší