Pérez: Slibný začátek, horší konec

Vítěz GP Monaka ovládl první trénink, ve druhém však zvolil špatné nastavení. Red Bull může těžit z výborné závodní rychlosti.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Pérez: Slibný začátek, horší konec | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Max Verstappen (3./3.)

Lídr šampionátu na první místo několik desetin ztrácel, musel se však vypořádat s několika neočekávanými potížemi. Reálné rozložení sil na čele tedy zřejmě uvidíme až v kvalifikaci.

„V prvním i druhém tréninku jsem měl trochu smůlu na měkké sadě. Musel jsem zpomalit kvůli žlutým vlajkám, ale řekl bych, že si celkově nevedeme zle.

Zdá se, že Ferrari je opět rychlé na jedno kolo. Závodní simulace se zdály být vyrovnanější, což je pozitivní zjištění. Konečně se zdá, že se nám na městském okruhu daří v kvalifikačním režimu zprovoznit pneumatiky. Máme tedy za sebou fajn den, jen musíme poladit některé detaily,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (1./2.)

Mexický závodník do Ázerbájdžánu přijel v dobrém rozpoložení. O budoucnosti v Red Bullu má jasno, vítězství v Monaku výrazně posílilo jeho pozici v šampionátu jezdců.

„Začátek pátku byl výborný, druhý trénink už tak ukázkový nebyl. Zřejmě jsme se odpoledne vydali špatným směrem. Zkoušeli jsme nové věci a nevyplatilo se.

Na obou směsích jsme ale posbírali slušný objem dat. Já i Max jsme přinesli různá zjištění a myslím, že máme na čem stavět. Snad se nám podaří dát před kvalifikací vše dohromady,“ doufá Pérez.

Další článek: Mercedes v Ázerbájdžánu ztrácí na rovinkách

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00