Pérez si uvědomuje, že aby měl šanci získat titul, musí odejít z Force Indie

Sergio Pérez je jedním z adeptů na sedačku u Renaultu. Zatím nic nepotvrdil, ale je si vědom toho, že u Force Indie nebude mít šanci získat titul.
Pérez si uvědomuje, že aby měl šanci získat titul, musí odejít z Force Indie

Péreze Force India před časem potvrdila pro příští rok, ale on sám řekl, že se bude teprve rozhodovat, kam zamíří.

Přestup k Renaultu se nyní jeví jako nesmyslný krok s ohledem na jeho formu. Pérez ale chce bojovat o titul. Renault investuje, je to automobilkou a jedním z výrobců pohonných jednotek.

Příští rok nejspíše o nejvyšší příčky bojovat nebude ale v budoucnu? Pérez příliš jiných možností nemá. Red Bull sahá do vlastních řad, McLaren bude v budoucnu sázet na Vandoorna, Mercedes má plno a Ferrari Mexičana zřejmě nechce, jinak by bývalého člena své jezdecké akademie již angažovalo.

Rodák z Jalisca připouští, že odchod z Force Indie nebude jednoduchý. „Po pravdě, bude to těžké,“ řekl Pérez pro GPUpdate.net. „Tento tým, bez ohledu na to, co se stane, bude vždy v mém srdci.“ Podle Péreze mu Mallya a Force India v podstatě zachránili kariéru (po odchodu z McLarenu).

„Ale vím, že abych se stal mistrem světa formule 1, musím se na startovním roštu posunout nahoru. Myslím, že jedna z nejlepších věcí je, že už jsem byl ve špičkovém týmu a vím, jaké to je.“

„Samozřejmě, nejsem tentýž člověk, jakým jsem byl před třemi lety. Dospěl jsem nejen věkem ale také jako jezdec a osobnost.“

Pérez si uvědomuje, že přestup jinam mu nezaručí úspěch. „Přišel jsem k McLarenu, protože je to velký tým, ale auto nebylo na úrovni tohoto týmu. Pokud půjdu někdy znovu do top týmu, nikdo mi nezaručí, že to bude také top auto.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Vettel a úspěšný paralympionik si vyměnili role

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10