Pérez si konečně začal plně rozumět s vozem

Mexický pilot věří, že v pátečních trénincích v Baku udělal velký krok kupředu po stránce pochopení vozu RB16B.
Foto: Getty Images / Francois Nel
Pérez si konečně začal plně rozumět s vozem  | Foto: Getty Images / Francois Nel

Max Verstappen (1./2.)

Lídr šampionátu by po vítězství v Monaku rád ovládl také městský závod v Ázerbájdžánu. Zatím se zdá, že není bez šance, Red Bull do Baku přijel ve slušné formě.

„Co se týče rychlosti, máme za sebou výborný start víkendu. Hlavně v prvním tréninku bylo auto hodně dobré. Cítil jsem se výborně. Před druhým tréninkem jsme udělali pár změn a zkoušeli, zda mě to nezrychlí, ale opak je podle všeho pravdou,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (4./1.)

Jednatřicetiletý rodák z Guadalajary ovládl odpolední trénink. Na týmového kolegu měl náskok 101 tisícin. Rychlý byl v kvalifikačních i závodních simulacích, z Mexičana je tak rázem jeden z adeptů na vítězství.

„Ano, myslím, že jsme udělali dobrý progres. Po Monaku jsme se ponořili do dat a dnes bych řekl, že konečně autu rozumím. Vím, jak ho řídit. Nejen z těchto důvodů dnešek považuju za nejlepší pátek dosavadního průběhu sezony. Byl to nejužitečnější pátek i po stránce získávání dat. Ve voze jsem se cítil opravdu pohodlně.

Myslím, že máme slušné šance být ve hře o špici. Snad se nám zítra podaří zajet povedené, čisté kolo. To bude zásadní.

Cílem je zisk první pole position. Na zítřku ohromně záleží. Přes noc máme určitě co dělat, abychom nahnali několik desetin. Pak bychom měli mít šanci,“ řekl Pérez.

Další článek: Ve druhém tréninku byl v Baku nejrychlejší Pérez, Leclerc boural

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00