Pérez se zlobí: Praskání pneumatik je nepřijatelné

Sergio Pérez odmítá mávnout rukou nad incidentem, při kterém mu v korejském závodě praskla pravá přední pneumatika.
Pérez se zlobí: Praskání pneumatik je nepřijatelné

Mexický závodník nemá problémy se záměrně krátkou životností pneumatik. "Degradace k tomu patří, je součástí formule 1, kterou máme," vysvětloval. "Je to něco, co musí týmy a jezdci zvládnout a maximálně využít."

Co ale odmítá akceptovat, je jakékoliv selhání pneumatik, které vede k nebezpečným situacím.

"Je naprosto nepřijatelné, že pneumatiky explodují. To je podle mě naprosto nepřijatelné pro týmy i jezdce."

Pirelli vysvětlilo selhání Pérezovy pneumatiky probrzděním, které udělalo do běhounu díru.

"To je poprvé, co slyšíme, že pneumatika může explodovat kvůli probrzdění," namítl mexický jezdec. "Pak slyšíme, že je to normální. Já myslím, že to normální rozhodně není."

"Viděli jsme hodně probrzdění. K probrzdění dojde snadno, je to formule, takže je celkem normální, že se vám můžou zablokovat kola."

"Ale co normální není a na co si nezvyknu, jsou exploze pneumatik s odlétajícím běhounem. Tohle je pro týmy a jezdce naprosto neakceptovatelné. Prostě to není akceptovatelné."

Svého soupeře z McLarenu podpořil Fernando Alonso. "Před pěti dny mu explodovala pneumatika. Kvůli probrzdění? Dobrá, možná kvůli probrzdění, ale pokud po 20 kolech probrzdíte a exploduje vám pneumatika, něco není v pořádku. To je fakt."

"Všichni to vidí a my tohle vidět příští rok už nechceme. Takže musí dojít ke zlepšení kvality."

Další článek: GP Japonska 2013 - přípravy

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.