Pérez se vedle Ocona cítil nedoceněný

Pérez se vedle Ocona cítil nedoceněný

Sergio Pérez se domnívá, že se mu nedostává dostatečného uznání za jeho výkony ve formuli 1, obzvlášť v porovnání s jeho bývalým týmovým kolegou Estebanem Oconem.

Pérez v loňské sezóně obsadil celkově osmé místo, když nejlépe skončil třetí v Ázerbájdžánu. Ocon se v konečném hodnocení umístil na dvanáctém místě, když získal o třináct bodů méně než Mexičan a nejlépe dojel šestý.

Podle Péreze bylo na Ocona během jeho působení ve Force Indii nahlíženo jako na vycházející hvězdu, kvůli tomu byly Mexičanovy výkony přehlíženy.

„Jako by si na mě lidé zvykli. Když jsem tu byl nový já, všichni o mně mluvili jako o budoucí hvězdě, přesně jako teď o Estebanovi,“ řekl Pérez pro Motorsport.com. „V roce 2017 jsem byl nejlepší ze zbytku světa, porážel jsem všechny své týmové kolegy. Výsledky proto říkají více, než co tvrdí lidé,“ myslí si Mexičan.

Pérez měl během své kariéry ve F1 čtyři týmové kolegy. U Sauberu Kamuje Kobajašiho, u McLarenu Jensona Buttona a u Force Indie Nica Hülkenberga a Ocona.

V loňské sezóně jej Francouz rozdrtil v kvalifikacích, které vyhrál poměrem 16:5. Pérez byl naopak lepší v závodech.

„Myslím, že výsledky jsou jasné. On byl lepší v kvalifikacích, ačkoliv rozdíl byl velmi malý. Mezi námi to bylo v kvalifikaci o méně než desetinu sekundy. A já byl tím lepším v závodech, získal jsem více bodů a také lepší výsledky. Mezi námi to však bylo velmi těsné,“ hodnotí Pérez.

Drtivou porážku v kvalifikacích si však Pérez vysvětluje tím, že se s vozem nedokázal dostatečně sžít.

„Abych byl upřímný, v loňském roce jsem se ve voze necítil příliš sebejistě. V průběhu roku jsem se celkem trápil s vyvážením vozu, v závodech jsem z toho však dokázal vytěžit maximum. Tím nějak neshazuji jeho výkon. Já se s tím nevypořádal a on si v kvalifikacích vedl lépe. Tak to je, je to na mně a mém týmu, abych z vozu dostal to nejlepší. Myslím, že v minulých letech jsem byl v sobotu v autě jistější, vloni jsem se zřejmě trochu více zaměřoval na neděle,“ dodává Pérez.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Doporučujeme

Články odjinud