Pérez se rozhodne po pátečních trénincích, jestli bude závodit

Sergio Pérez se cítí dobře, ale pro jistotu si nechává otevřené všechny možnosti. Kdyby měl ve voze znovu potíže, závodit nebude ani ve Valencii.
Pérez se rozhodne po pátečních trénincích, jestli bude závodit

Pérez nečekaně ukončil svůj závodní víkend v Kanadě po prvním tréninku, když při jízdě stále pociťoval následky své nehody z Monaka. Ve Valencii si chce proto pro jistotu počkat, jaké pocity bude mít za volantem v trénincích.

"Záleží to na mně, stejně jako v Montrealu," řekl ke své účasti v závodním víkendu. "Doktoři mi řekli, ať je přijdu navštívit, pokud se nebudu cítit dobře. Na žádné vyšetření nemusím, všichni mi věří. Jestli se budu cítit v pořádku, budu tu jezdit. Jestli se mi bude točit hlava, nepojedu. Ale na tento víkend jsem se velmi dobře připravil."

Mexičan prozradil, že v Kanadě považovali doktoři jeho návrat za volant za poněkud optimistický, takže jeho nevolnosti při jízdě nebyly zcela neočekávané.

"Cítil jsem se dobře, trošku se mi točila hlava, ale byl jsem optimista. Ovšem po prvním tréninku jsem se necítil stoprocentně, vůbec mi nebylo dobře, i když jsem zajel konkurenceschopný čas," vzpomínal. "Při změnách směru jízdy se mi hodně točila hlava, takže jsem s týmem rozhodl, že počkáme a že se vrátím, až bude stoprocentně v pořádku."

V Montrealu Péreze zastoupil Pedro de la Rosa a ve Valencii by to udělal znovu, pokud by mexický pilot nemohl jezdit.

Další článek: Za šestiválci stojí jednotně výrobci a týmy, pochválil Whitmarsh

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.