Pérez se raduje z postavení ve druhé řadě

Sergio Pérez jako další z řady jezdců vytěží z penalizace Romaina Grosjeana z Lotusu. Mexičan se díky tomu na roštu posune do druhé řady.
Pérez se raduje z postavení ve druhé řadě

Mexičan v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie ve Spa-Francorchamps obsadil pátou pozici, čímž o dvě místa vylepšil svůj výsledek z Monte Carla. Díky penalizaci jezdce Lotusu za výměnu převodovky pak na startu povyskočí o další příčku a bude spolu s Valtterim Bottasem z Williamsu ve druhé řadě.

„Byl to skutečně velmi dobrý den a se svým kolem v Q3 jsem spokojen. Oproti včerejšku jsme dokázali vylepšit vyvážení vozu, což mi dodalo na důvěře. Chování vozu bylo mnohem předvídatelnější a to mi dovolilo v každé zatáčce více tlačit,“ řekl Pérez.

„Ve všech třech částech kvalifikace jsem ukázal velmi dobrou rychlost a na zítřejší závod se proto moc těším. Nevidím důvod, proč bychom nemohli bojovat o stupně vítězů.“

Jeho týmový kolega Nico Hülkenberg, který ve Spa letos už absolvoval závod s prototypem Porsche 919 Hybrid kategorie LMP1 v rámci závodu Mistrovství světa vytrvalostních závodů (FIA WEC), jen těsně nepostoupil do závěrečné části kvalifikace, když o 56 tisícin skončil jedenáctý.

„Dnes nejsem příliš spokojen, protože jsme měli na to být v nejlepší desítce,“ řekl Hülkenberg. „Ve svém posledním kole v Q2 jsem udělal drobnou chybu v nájezdu do první zatáčky - zablokoval jsem kola a minul apex. Navíc jsme měli malý problém s turbem, což nás stálo rychlost na rovinkách. Věřím, že i z jedenáctého místa to pro nás může být dobrý závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: U Williamsu panuje po kvalifikaci spokojenost

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon