Pérez se po roce vrací na místo nehody a věří, že bude silnější

Loňský víkend v Monaku skončil pro Sergia Péreze v nemocnici. Mexičan ale žádné obavy nemá a letos chce získat v ulicích knížectví dobrý výsledek.
Pérez se po roce vrací na místo nehody a věří, že bude silnější

Pérez loni havaroval v závěru kvalifikace a byl tak otřesený, že musel vynechat nejen závod v Monaku, ale i ten následující v Kanadě. Úplná rekonvalescence mu pak trvala ještě několik dalších Grand Prix.

"Samozřejmě myslím na nehodu, kterou jsem tam měl loni ve třetí části kvalifikace," přiznal. "Pro mě je předělem v mé kariéře. Jsou tu období před a po té nehodě. Z toho, čím jsem si musel projít, jsem se hodně poučil, a myslím, že jsem díky tomu silnější. Opravdu chci ukázat, co v Monte Carlu dokážu."

Péreze tak čeká první závod formule 1 v Monte Carlu. "Tato Grand Prix je pro mě naprosto mimořádná. Na závod formule 1 v Monaku čekám celý život a kvůli tomu, co se stalo loni, se na něj těším ještě víc. Jsem přesvědčený, že na této trati může jezdec znamenat větší rozdíl než kdekoliv jinde."

"Jako tým jsme v dobré formě a já chci v Monaku zůstat rozjetý. Také si myslím, že naše auto může na tomto unikátním okruhu podat velmi dobrý výkon."

V dobrý výsledek v Monaku věří i Pérezův týmový kolega Kobajaši. Japonec odhadl, že by monopost C31 měl stačit na boje o první čtyři místa.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Danielovi Ricciardovi

9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
15. června | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00