Pérez se po roce vrací na místo nehody a věří, že bude silnější

Loňský víkend v Monaku skončil pro Sergia Péreze v nemocnici. Mexičan ale žádné obavy nemá a letos chce získat v ulicích knížectví dobrý výsledek.
Pérez se po roce vrací na místo nehody a věří, že bude silnější

Pérez loni havaroval v závěru kvalifikace a byl tak otřesený, že musel vynechat nejen závod v Monaku, ale i ten následující v Kanadě. Úplná rekonvalescence mu pak trvala ještě několik dalších Grand Prix.

"Samozřejmě myslím na nehodu, kterou jsem tam měl loni ve třetí části kvalifikace," přiznal. "Pro mě je předělem v mé kariéře. Jsou tu období před a po té nehodě. Z toho, čím jsem si musel projít, jsem se hodně poučil, a myslím, že jsem díky tomu silnější. Opravdu chci ukázat, co v Monte Carlu dokážu."

Péreze tak čeká první závod formule 1 v Monte Carlu. "Tato Grand Prix je pro mě naprosto mimořádná. Na závod formule 1 v Monaku čekám celý život a kvůli tomu, co se stalo loni, se na něj těším ještě víc. Jsem přesvědčený, že na této trati může jezdec znamenat větší rozdíl než kdekoliv jinde."

"Jako tým jsme v dobré formě a já chci v Monaku zůstat rozjetý. Také si myslím, že naše auto může na tomto unikátním okruhu podat velmi dobrý výkon."

V dobrý výsledek v Monaku věří i Pérezův týmový kolega Kobajaši. Japonec odhadl, že by monopost C31 měl stačit na boje o první čtyři místa.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Danielovi Ricciardovi