Pérez se musí uklidnit, nebo se stane něco vážného, varuje Button

Jenson Button je velmi nespokojený se závodní agresivitou Sergia Péreze v Bahrajnu. Svého týmového kolegu obvinil ze špinavého závodění.
Pérez se musí uklidnit, nebo se stane něco vážného, varuje Button

Jezdci McLarenu svedli na Sakhiru mnoho soubojů a několikrát se dostali do kontaktu. Button říká, že nic takového ještě nezažil.

"Za ty roky jsem závodil s mnoha týmovými kolegy a v Lewisovi jsem měl dost agresivního týmového kolegu," uvedl. "Ale nejsem zvyklý na to, aby když jedu na rovince, se vedle mě ukázal týmový kolega a narážel do mě koly v rychlosti 300 km/h."

"Takové věci se dělají na motokárách a obvykle z toho vyrostete, ale to evidentně není Checův případ. Brzy se stane něco vážného, takže se musí uklidnit. Ve formuli 1 jsem zažil několik tvrdých soubojů, ale žádný tak špinavý."

Pérez uznal, že souboje s Buttonem nebyly čisté, ale brání se tím, že vinu nesli oba. "Určitě to bylo trochu moc. To, co jsme já a Jenson udělali, bylo trochu moc riskantní."

"Souhlasím, že jsme byli moc agresivní. Ale on byl stejně agresivní jako já a já jsem se párkrát ocitl mimo trať. Musíme si o tom promluvit a vyřešit to mezi sebou."

Vedení McLarenu chce vidět své jezdce bojovat, ale Bahrajn překročil únosné meze. Ovšem rovnováha se hledá těžko. "Do týmového kolegy se zezadu nenaráží, abyste mu potenciálně způsobili defekt a sobě ulomili přední křídlo. Takže to zašlo moc daleko," připustil šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Ale lidé říkali, že letos nemá (Pérez) jiskru. Myslím, že dnes ji určitě měl. Takže celkově to byl fantastický a bojovný výsledek. Získá z toho sebedůvěru, je to mladý jezdec a musí se učit, možná trochu se uklidnit v některých věcech, ale byla to ta vášeň, co ho později v závodě dostalo před několik jezdců. Takže tu jiskru nechcete uhasit."

Další článek: Představujeme F1sport TV

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00