Pérez se musí po hrozném víkendu v Kanadě oklepat, uznává Horner

Pérez se musí po hrozném víkendu v Kanadě oklepat, uznává Horner

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera se Sergio Pérez po nepovedeném vystoupení v Kanadě musí vzpamatovat.

Velmi neúspěšný víkend má za sebou Serigo Pérez.

Zatímco jeho týmový kolega Max Verstappen si z Kanady po startu ze druhého místa odvezl vítězství, on samotný po nepovedené kvalifikaci a nehodě v závodě tentokrát ani nedojel do cíle.

„Pro Checa to byl hrozný víkend a samozřejmě jsme si odnesli nějaké škody. V Barceloně se bude muset vrátit silný,“ řekl Horner pro Sky Sports na adresu Péreze, se kterým přitom nedávno Red Bull prodloužil smlouvu o dva roky.

„Naštěstí Ferrari zažilo šok a nezískalo žádné body, což nám trochu pomohlo. Potřebujeme ale, aby obě naše auta bodovala. Tentokrát nám to prošlo, ale je nutné, aby se Checo od Barcelony vrátil tam, kde byl na začátku roku,“ prohlásil dále šéf rakouské stáje, který nicméně věří, že se Pérez brzy oklepe.

„U Checa se opakovaně setkáváme s tím, že když si myslíte, že je na dně, vrátí se zpět. Je to tvrdý závodník a má tvrdou povahu a bolí ho to víc než kohokoliv jiného. Bude odhodlaný se vrátit a ukázat všem formu, o které víme, že je jí schopen a kterou předvedl v prvních čtyřech závodech letošního roku,“ dodal Horner.

Doporučujeme

Články odjinud