Pérez se ke sponzorovi vracet nehodlá, příští rok věří ve třetí místo

Force India má před posledním závodem náskok 27 bodů na Williams a tedy obrovskou šanci skončit na čtvrtém místě. Pro tým to bude nejlepší výsledek v historii.
Pérez se ke sponzorovi vracet nehodlá, příští rok věří ve třetí místo

Vloni skončila Force India pátá, letos skončí zřejmě čtvrtá. Sergio Pérez věří, že nová pravidla nabízejí takovou příležitost, že by jeho tým mohl v příštím roce skončit i na třetím místě.

„Rozpočet pro příští rok je docela dobrý, pokud jde o aktualizace,“ uvedl Pérez. „Nejsme v pozici velkých týmů, ale vidím dobrý potenciál.“

„Ještě to (čtvrté místo) není hotové a v neděli se může stát cokoliv, ale byl to pro nás neuvěřitelný rok. Znovu jsme ukázali, že to není o tom, jak začnete rok, ale jak rok skončíte. Na začátku nám chybělo tempo, ale tvrdě jsme pracovali a auto vyvíjeli. Odvedli jsme neuvěřitelný kus práce.“

Ke sponzorovi se vracet nechce

Pérez nedávno ukončil spolupráci se svým sponzorem – výrobcem brýlí Hawkers. Na Twitteru sponzor uveřejnil po vítězství Trumpa poznámku, že jejich brýle mohou Mexičané použít, aby zakryli své uslzené oči, až budou na hranici stavět zeď. 

Sponzor, se kterým Pérez ukončil spolupráci, dal peníze na charitu

Sponzor, se kterým Pérez ukončil spolupráci, dal peníze na charitu

Hawkers se později několikrát omluvil a to dokonce i v mexickém tisku a věnoval 25 tisíc dolarů na charitu. Pérez ale svůj názor prý nezmění.

„Mám nové sluneční brýle. Můj vztah s nimi skončil, jo, nemám žádného nového sponzora slunečních brýlí.“

Inzerát v novinách prý neviděl. „Pokud chtějí pomáhat, je to na nich. Já už mám svou nadaci.“ Podle Péreze může sponzor pomáhat, ale měl by ho z toho vynechat. V záležitosti ho prý přímo nekontaktoval. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (11) Další článek: Manor se bude možná prodávat
20. února | Renault už prý vyřešil problém s mechanismem DRS.
20. února | Také helmy Arai už prošly crash testy a mohou se používat.
20. února | Sestřih druhého dne testů odkaz
19. února | Nikolov sedačka jako taková. Magnussen měl dnes problém s opěrkou hlavy. Byla příliš vysunutá dopředu. Tým věří, že to do čtvrtku vyřeší.