Pérez se ke sponzorovi vracet nehodlá, příští rok věří ve třetí místo

Force India má před posledním závodem náskok 27 bodů na Williams a tedy obrovskou šanci skončit na čtvrtém místě. Pro tým to bude nejlepší výsledek v historii.
Pérez se ke sponzorovi vracet nehodlá, příští rok věří ve třetí místo

Vloni skončila Force India pátá, letos skončí zřejmě čtvrtá. Sergio Pérez věří, že nová pravidla nabízejí takovou příležitost, že by jeho tým mohl v příštím roce skončit i na třetím místě.

„Rozpočet pro příští rok je docela dobrý, pokud jde o aktualizace,“ uvedl Pérez. „Nejsme v pozici velkých týmů, ale vidím dobrý potenciál.“

„Ještě to (čtvrté místo) není hotové a v neděli se může stát cokoliv, ale byl to pro nás neuvěřitelný rok. Znovu jsme ukázali, že to není o tom, jak začnete rok, ale jak rok skončíte. Na začátku nám chybělo tempo, ale tvrdě jsme pracovali a auto vyvíjeli. Odvedli jsme neuvěřitelný kus práce.“

Ke sponzorovi se vracet nechce

Pérez nedávno ukončil spolupráci se svým sponzorem – výrobcem brýlí Hawkers. Na Twitteru sponzor uveřejnil po vítězství Trumpa poznámku, že jejich brýle mohou Mexičané použít, aby zakryli své uslzené oči, až budou na hranici stavět zeď. 

Sponzor, se kterým Pérez ukončil spolupráci, dal peníze na charitu

Sponzor, se kterým Pérez ukončil spolupráci, dal peníze na charitu

Hawkers se později několikrát omluvil a to dokonce i v mexickém tisku a věnoval 25 tisíc dolarů na charitu. Pérez ale svůj názor prý nezmění.

„Mám nové sluneční brýle. Můj vztah s nimi skončil, jo, nemám žádného nového sponzora slunečních brýlí.“

Inzerát v novinách prý neviděl. „Pokud chtějí pomáhat, je to na nich. Já už mám svou nadaci.“ Podle Péreze může sponzor pomáhat, ale měl by ho z toho vynechat. V záležitosti ho prý přímo nekontaktoval. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (11) Další článek: Manor se bude možná prodávat
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen