Pérez: Raději se budu trápit u McLarenu, než abych vítězil s jiným týmem

Navzdory nekonkurenceschopné technice zůstává Sergio Pérez velmi spokojený se svým přestupem do McLarenu, v žádném případě by neměnil.
Pérez: Raději se budu trápit u McLarenu, než abych vítězil s jiným týmem

Pérez přišel do McLarenu ze Sauberu a hned na začátku deklaroval, že jeho cílem je zisk titulu. Teď se ale zdá, že spíš bude bojovat se svým bývalým týmem, alespoň v začátku sezóny.

"Ničeho nelituji," komentoval mexický jezdec svoji situaci. "Kdyby mi před podpisem řekli, že budu v této pozici, určitě bych i tak podepsal s nejlepším týmem."

"McLaren je pro mě nejlepší tým a po přestupu k němu jsem velmi spokojený. Raději budu v této pozici s McLarenem, než abych u jiného týmu vyhrával."

Pérez sice uznal, že očekával boj o přední pozice od prvního závodu, na druhé straně ho ale nadchlo, s jakou vervou se McLaren snaží řešit své problémy a vrátit se nahoru.

"Přístup týmu je úžasný. Hledají řešení a místo vzájemného obviňování jsou všichni jednotní a snaží se z té těžké situace dostat. Počínaje Martinem (Whitmarshem), který je skvělým šéfem týmu, jsme všichni vinní. Není to tak, že by někdo udělal chybu. Prohráváme jako tým, a až budeme vyhrávat, budeme vyhrávat jako tým."

Další článek: Konkurence začíná vidět výhodu Lotusu v testovacím voze Pirelli

11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00