Pérez prý chce u Force Indie čekat na šanci u Ferrari

Kam se vydá Sergio Pérez? Zatím to vypadá, že nikam. Mexičan podle některých spekulací bude čekat na šanci u Ferrari.
Pérez prý chce u Force Indie čekat na šanci u Ferrari

Byl to sám Pérez, který rozvířil spekulace o sbé budoucnosti. Hned poté, co ho Force India potvrdila pro příští rok, uvedl, že zatím neví, jaká bude jeho budoucnost. Rozhodovat se měl se svými sponzory během letní přestávky. Aktuální informace říkají, že by měl své plány oznámit v Singapuru a vypadá to na setrvaní u Force Indie.

Podle Motorsport.com Pérez nechce jít ani do Williamsu a ani k Renaultu. V případě týmu z Grove ho odradila současná výkonnost týmu. Je otázkou, zda by si přesunem skutečně polepšil. Celé rozhodování komplikují také velké změny pravidel. Nikdo neví, kdo a jak na tom příští rok bude.

Renault zase hledá někoho na delší úvazek. Francouzi jsou výrobci pohonných jednotek, je to tovární tým a pozice u něj nemusí být špatná, ale Renault má plán na více let.

Pérez tak zůstane u Force Indie ale bude chtít jen smlouvu na jeden rok. Cílem Mexičana je Ferrari. Pokud by v roce 2018 Ferrari nevyšlo, mohl by Pérez jít také jinam – k týmu, který bude úspěšně těžit z nových pravidel. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (28) Další článek: Räikkönen se zlepšil. Čím to je?
14:51 | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.
11:40 | odkaz
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.