Pérez přijal omluvu Marka po komentářích, které souvisely s jeho původem

Helmut Marko o mexickém závodníkovi prohlásil, že je méně soustředěný, protože pochází z Jižní Ameriky. Poté se za svá slova omluvil, což Sergio Pérez přijal.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Pérez přijal omluvu Marka po komentářích, které souvisely s jeho původem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Osmdesátiletý poradce Red Bullu Helmut Marko v rozhovoru pro televizi ServusTV po závodě v Monze prohlásil, že Sergio Pérez nedokáže být tak soustředěný, jako například Max Verstappen či v minulosti Sebastian Vettel, protože je Jihoameričan.

Poté, co se slova bývalého pilota F1 objevila v éteru, vyvolala velkou negativní reakci – především na sociálních sítích, na kterých diskutující Marka zkritizovali nejen za neznalost zeměpisu (Mexičan Pérez není Jihoameričan, ale pochází ze Severní Ameriky), ale hlavně označili jeho argumentaci za rasistickou.

Marko na to reagoval veřejnou omluvou, kterou nechal zveřejnit na webu televize ServusTV.

Následně se Marko omluvil i Pérezovi osobně, což nyní pilot Red Bullu potvrdil.

„Měl jsem s ním soukromý rozhovor. Omluvil se, což pro mě bylo to hlavní. Nyní můžeme jít dál,“ prohlásil Pérez, kterého cituje Autosport.

„Pomáhá mi, že ho znám, protože vím, že to tak nemyslel. Jeho omluvu jsem tedy přijal,“ pokračoval pilot Red Bullu.

„Osobně jsem se vůbec neurazil. Řekněme, že kdyby ty poznámky vyzněly z jiného úhlu pohledu a tak dále, musel bych je brát jinak. To, co se stalo potom, ať už z pohledu médií či veřejnosti, nemohu ovlivnit. Pro mě je nejdůležitější osobní vztah,“ vysvětlil Pérez a na adresu Marka dodal:

„Vídáme se skoro každý víkend. Řekne vám, co si myslí. Myslím, že na Helmutovi můžeme ocenit, že je velmi upřímný.“

Další článek: U druhé zatáčky v Suzuce to bude bzučet. Vettel tam postaví včelí úly

Témata článku: , ,