Pérez odmítl spekulace o svém přestupu do Ferrari

Massův nevydařený víkend v Austrálii rozhoupal italská média k další vlně spekulací o jeho odchodu. Jedním z jezdců, kteří jsou v souvislosti s Ferrari zmiňováni, je Sergio Pérez. Ten však zůstává soustředěný na Sauber.
Pérez odmítl spekulace o svém přestupu do Ferrari

Massa se dlouhodobě nedokáže vyrovnat Fernandu Alonsovi a v Austrálii byl mezi oběma jezdci tak velký rozdíl, že část Italů začala volat po okamžité výměně. Někteří by na Massově místě rádi viděli z Caterhamu propuštěného Jarna Trulliho, jiní zase Sergia Péreze, jenž je studentem jezdecké akademie Ferrari.

"Byl to teprve první závod sezóny, takže na spekulace je příliš brzy," reagoval Mexičan na tiskové konferenci v Sepangu. "Já jsem soustředěný na svůj tým Sauber, máme skvělé auto a není co k tomu dodat. Spekulace jsou jen spekulace."

Ferrari původně plánovalo letos nahradit Massu Robertem Kubicou, ale nehoda polského jezdce v rallye tuto změnu zhatila. Vedení italské stáje však dalo Brazilcovi jasně najevo, že jestli se letos nezlepší, novou smlouvu už nedostane.

Samotného Massu spekulace nechávají také chladným. "Opravdu mě to nezajímá," řekl. "Při jezdění nemyslím na to, co si o mně myslí nebo říkají ostatní. Dělám svoji práci a myslím na to, abych ve voze odvedl maximum, což se v Austrálii nestalo."

Massa dostane v Malajsii nové šasi, aby tým vyloučil, že za jeho problémy stála vada na voze.

Další článek: Alonso je přesvědčený, že se letošního boje o titul zúčastní