Pérez odmítl spekulace o svém přestupu do Ferrari

Massův nevydařený víkend v Austrálii rozhoupal italská média k další vlně spekulací o jeho odchodu. Jedním z jezdců, kteří jsou v souvislosti s Ferrari zmiňováni, je Sergio Pérez. Ten však zůstává soustředěný na Sauber.
Pérez odmítl spekulace o svém přestupu do Ferrari

Massa se dlouhodobě nedokáže vyrovnat Fernandu Alonsovi a v Austrálii byl mezi oběma jezdci tak velký rozdíl, že část Italů začala volat po okamžité výměně. Někteří by na Massově místě rádi viděli z Caterhamu propuštěného Jarna Trulliho, jiní zase Sergia Péreze, jenž je studentem jezdecké akademie Ferrari.

"Byl to teprve první závod sezóny, takže na spekulace je příliš brzy," reagoval Mexičan na tiskové konferenci v Sepangu. "Já jsem soustředěný na svůj tým Sauber, máme skvělé auto a není co k tomu dodat. Spekulace jsou jen spekulace."

Ferrari původně plánovalo letos nahradit Massu Robertem Kubicou, ale nehoda polského jezdce v rallye tuto změnu zhatila. Vedení italské stáje však dalo Brazilcovi jasně najevo, že jestli se letos nezlepší, novou smlouvu už nedostane.

Samotného Massu spekulace nechávají také chladným. "Opravdu mě to nezajímá," řekl. "Při jezdění nemyslím na to, co si o mně myslí nebo říkají ostatní. Dělám svoji práci a myslím na to, abych ve voze odvedl maximum, což se v Austrálii nestalo."

Massa dostane v Malajsii nové šasi, aby tým vyloučil, že za jeho problémy stála vada na voze.

Další článek: Alonso je přesvědčený, že se letošního boje o titul zúčastní

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00