Peréz: Ocon nahrazuje jednoho z nejlepších jezdců

Po odchodu Nica Hülkenberga bude u týmu Force India Esteban Ocon nahrazovat jednoho z nejlepších pilotů ve startovním poli Formule 1. Myslí si to Oconův budoucí týmový kolega Sergio Peréz.
Peréz: Ocon nahrazuje jednoho z nejlepších jezdců

Hülkenberg působí ve Formuli 1 od roku 2010, poslední tři sezóny strávil po boku Sergia Peréze u indického týmu se základnou na Silverstonu. V roce 2015 dokázal souběžně s angažmá ve Formuli 1 zvítězit i ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans, které se Němec zúčastnil s továrním týmem Porsche. Od sezóny 2017 bude Hülkenberg závodit za tovární Renault.

Dvacetiletý Francouz Ocon podepsal u týmu Force India víceletý kontrakt. Druhou polovinu letošní sezóny strávil u týmu Manor, před tím závodil za Mercedes v DTM a rovněž se zúčastnil testování indické stáje.

„Myslím, že Nico je jedním z nejlepších současných pilotů Formule 1. Vždy bylo velmi obtížné ho porazit. Tvrdě jsme spolu bojovali během každé části víkendu a naše výsledky nás vzájemně motivovaly a posouvaly vpřed. Myslím, že jsem se od něj hodně naučil,“ řekl na adresu svého již bývalého týmového kolegy Peréz pro GPUpdate.net.

Stáj Force India letos dosáhla fantastického čtvrtého místa v poháru konstruktérů a v příští sezóně by chtěla zamířit ještě výš. Mexický pilot je přesvědčen, že nováček Ocon pomůže týmu naplnit tyto ambice.

Talent porazil peníze? Force India odmítla kvůli Oconovi nemalé peníze

Talent porazil peníze? Force India odmítla kvůli Oconovi nemalé peníze

„Slyšel jsem o něm spoustu dobrého. Uvidíme, jak bude rychlý a jak rychle se dokáže sžít s novými pravidly. Tým chtěl přivést toho nejlepšího možného jezdce a všichni jsme velmi šťastní, že jsme získali Estebana pro příští sezónu. Doufám, že oba získáme pro tým mnoho bodů,“ řekl Peréz na adresu Estebana Ocona.

Esteban Ocon byl „vysněným“ jezdcem i pro jednoho z šéfů týmu Force India Otmara Szafnauera. Podle něj má francouzský pilot velký potenciál. 

Foto: Getty Images 

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
15:33 | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10