Pérez o nehodě v Monaku: Měnil jsem nastavení a vyjel mimo ideální stopu

Sergio Pérez přiznal, že se před nehodou v monacké kvalifikaci plně nesoustředil na řízení, v důsledku čehož najel na špinavou část trati.
Pérez o nehodě v Monaku: Měnil jsem nastavení a vyjel mimo ideální stopu

Kromě tolik diskutovaného zadního pohyblivého křídla a systému na rekuperaci kinetické energie ovládají jezdci za jízdy několik dalších zařízení svých vozů. Mění například rozložení brzdné síly, nastavení diferenciálu, nebo třeba komunikují vysílačkou s týmem. A právě jedna z těchto aktivit se podílela na Pérezově nehodě.

"V tunelu jsem měnil určité věci a vyjel jsem trochu mimo směrem ke zdi," popisoval mexický pilot pro Mexico Today. "Myslím, že jsem najel na špinavou stranu trati, takže když jsem zabrzdil, ztratil jsem zadek auta a už se nedalo nic dělat. Při té nehodě jsem jen myslel na to, abych mohl následující den závodit. Bohužel se to nestalo, byla to ale dobrá příležitost."

Zaváhání z Monte Carlu je už minulostí a Pérez teď hlavně doufá, že mu lékař FIA umožní závodit v Montrealu. "Jsem naprosto v pořádku, cítím trochu bolest, ale ta odchází, uzdravuji se rychle. Ta nehoda? Je neuvěřitelné, že se stala teprve před pár dny, ale teď jsem velmi motivovaný. Těším se na další Grand Prix. Těším se, že získám body pro tým a naberu sílu. Jsem na to připravený."

Další článek: Týmy vyslyšely Ecclestona, Bahrajn chtějí odsunout na konec sezóny

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton