Pérez nechápe, proč během safety caru nezajel do boxů

Sergio Pérez zpochybnil rozhodnutí svého týmu nepovolat jej do boxů v momentu, kdy Velkou cenu Mexika zpomalil výjezd safety caru.
Pérez nechápe, proč během safety caru nezajel do boxů

Domácí pilot týmu Force India se díky delšímu prvnímu stintu dostal na osmou pozici, na které byl i ve chvíli, kdy v 52. kole závodu vyjel na trať kvůli havárii Sebastiana Vettela safety car.

Tým Force India se však rozhodl nechat Péreze na trati, jelikož věřil, že tím dokáže získat další pozice, Pérez ale nakonec na osmé příčce závod také dokončil.

„Řeknu vám, byl to jeden z mých nejtěžších závodů,“ řekl Pérez. „Na konci, když vyjel safety car, tak jsem zjistil, že jezdci přede mnou i za mnou mají nové pneumatiky a já se ptal 'Proč jsme nezajeli do boxů?'“

„Myslím, že jsme to trochu špatně spočítali, protože jsme si mysleli, že bychom mohli získat pozice (Nica) Hülkenberga a (Felipeho) Massy.“

„Já k nim ale nebyl ani blízko, takže po závodě máme hodně co rozebírat. V minulosti jsme na safety car měli štěstí, dnes ale ne.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Safety car mě stál stupně vítězů, lituje Kvjat

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.