Pérez nechápe, kam se poděla forma McLarenu

Sergio Pérez se domnívá, že Force India má čtvrtý nejlepší vůz a nechápe, kam se po Austrálii poděla forma jeho bývalého týmu.
Pérez nechápe, kam se poděla forma McLarenu

McLaren po diskvalifikaci Daniela Ricciarda v Austrálii získat druhé a třetí místo. Od té doby se mu ale vůbec nedaří a v posledních dvou závodech dokonce nezískal ani bod.

Sergio Pérez se nechal slyšet, že Force India momentálně bojuje s Williamsem o čtvrté místo za vedoucí trojicí Mercedes, Red Bull a Ferrari. Mexičan je zároveň překvapen formou svého bývalého týmu.

„Vypadali velmi konkurenceschopně v prvním závodě, ale později z nějakého důvodu už konkurenceschopní nebyli.”

Pérez se chce soustředit zejména na výsledky svého týmu. „Chceme získat co nejvíce bodů. Nemůžeme promarnit vhodné příležitosti. Například v Malajsii jsme měli opravdu dobrou příležitost dostat se mezi prvních šest nebo sedm, ale měli jsme problém se softwarem.”

Podle Péreze má Mercedes hodně velký náskok před ostatními, ale sezóna je dlouhá a Ferrari s Red Bullem mají potenciál ztrátu na nejlepší současný tým stáhnout.

Další článek: Mercedes: největším soupeřem je pro nás Alonso

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10