Pérez navštívil Sauber v Hinwilu, do vozu usedne v listopadu

Sergio Pérez zavítal do továrny týmu Sauber, aby se seznámil se svým novým zaměstnavatelem a nejbližšími spolupracovníky.
Pérez navštívil Sauber v Hinwilu, do vozu usedne v listopadu

"Chci být továrně co nejblíž a trávit s nimi co nejvíce času ve své první sezóně," řekl mexický pilot, jenž se příští rok stane týmovým kolegou Kamuje Kobajašiho. "Znám ho trochu z GP2, kde jsme oba závodili v roce 2009. Myslím, že je to skvělý jezdec, hodnotím ho vysoko," dodal na adresu japonského kolegy.

Jako pilot formule 1 ale Pérez začne pracovat už po Grand Prix Abú Zabí. Sauber ho posadí 17. listopadu do svého monopostu v rámci testu mladých talentů.

"Je to splněný sen. Začal jsem závodit v šesti letech a celou dobu jsem se snažil, abych se dostal do formule 1," radoval se Pérez. "Když jsem odjel sám do Evropy, v patnácti letech do Německa, byly to velmi těžké časy. Bylo to těžké, ale chopil jsem se příležitosti. Teď se těším na úspěchy ve formuli 1."

Další článek: Potvrzeno: Formule 1 zavítá do Ruska v roce 2014

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.