Pérez: Monako pro mě bylo dobrým závodem, bojoval jsem férově

Sergio Pérez odmítá kritiku soupeřů na svůj agresivní styl, který ho ve svém důsledku vyřadil z Grand Prix Monaka. Je přesvědčený, že závodil, jak se patří.
Pérez: Monako pro mě bylo dobrým závodem, bojoval jsem férově

Button, Alonso a Räikkönen svedli velmi těsné souboje s Pérezem a všichni ho za jeho agresivitu zkritizovali. Dokonce i Vergne, který z těchto soubojů těžil, neměl pro Mexičanovo počínání pochopení.

Pérez je však jiného názoru. "Možná není čím se předvádět z Monaka, ale pro mě to byl další pozitivní závod," řekl. "Celý víkend jsme měli lepší rychlost a já jsem měl pocit, že závodím tvrdě a férově, své pozice jsem získával těžko, bojoval jsem o ně a vyhrával je na trati."

V bojovém duchu jede Pérez také do Kanady, kde se loni postavil na stupně vítězů. Okruh Gillesa Villeneuva by mu mohl umožnit překonat některé slabiny vozu.

"I když na tom nejsme tak, jak bychom potřebovali, doufám, že v Montrealu uděláme další krok. Nakonec si myslím, že bychom mohli mít dobrý víkend, je to závod, který dokáže odměnit bojovníka, protože je velmi často nepředvídatelný."

Naději na překvapivý výsledek potvrdil šéf týmu Martin Whitmarsh. "McLarenu se v Kanadě vždy dařilo, vyhráli jsme 13 kanadských Grand Prix. A i když do Montrealu příští týden nepojedeme s realistickou šancí na vítězství, všichni dobře víme, že je to závod, ve kterém je nečekaný výsledek vždy možný."

Další článek: Testem s Mercedesem jsme nikoho nezvýhodnili, brání se Pirelli

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00