Pérez: Monako není nejtěžší okruh

Už ve čtvrtek (nikoliv v pátek jako jinde) se jezdci vydají opět do ulic monackého knížectví. Zdejší okruh má punc historie, ale také jen málokdy odpouští chybu. Pro Sergia Péreze není Monako nejtěžším okruhem v kalendáři.
Pérez: Monako není nejtěžší okruh

Jezdit v Monaku, to je jako létat vrtulníkem v obýváku. Tento příměr slyšel asi každý fanoušek F1. Není úplně pravdou, že trať v Monte Carlu neodpouští žádnou chybu. Na trati je několik únikových zón, ale pravděpodobnost nehody je zde přece jen mnohem vyšší než na jiných okruzích. K bariéře to zde mají jezdci po velkou část okruhu jen několik centimetrů.

„Není to nejtěžší okruh,“ hodnotí Monako Sergio Pérez. „Ale pokud uděláte chybu, budete potrestání.“

Klepněte pro větší obrázek

Pérez měl v roce 2011 v Monaku těžkou nehodu, když před 10. zatáčkou pod tunelem dostal smyk. Pérez pak vynechal nejen závod, ale i GP Kanady.

Podle Mexičana je ale Monako tím okruhem, kde může hrát jezdec větší roli než jinde. 

„Líbí se mi výzva, kterou Monako přináší, a věřím, že jezdec zde může udělat větší rozdíl ve srovnání s ostatními okruhy. Pokud chcete být rychlí, musíte podstoupit určitá rizika, posunout hranice, políbit bariéry. Baví mě rychlá část okruhu – sekce kolem bazénu a Kasina.“

Podle Péreze je těžké vše správně trefit. „Pokud dáte dohromady perfektní kolo, je to skvělý pocit.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Paul Gilham

Další článek: Prost o Hondě: Historie někdy nefunguje

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.