Pérez: Mohl jsem jezdit za Ferrari

Sergio Pérez prozradil, že mohl být pilotem Ferrari. Nakonec ale kývl na nabídku McLarenu, což nakonec poškodilo jeho kariéru.
Pérez: Mohl jsem jezdit za Ferrari

„Pro rok 2013 mi Stefano řekl, ať zůstanu v Sauberu ještě jeden rok a pak přijdu k Ferrari, ale pak přišla nabídka od McLarenu,“ řekl Pérez, jehož slova přináší Sky Sports.

S McLarenem to ale nakonec Pérezovi nevyšlo, strávil tam jen jednu sezónu. Svého kroku ovšem nelituje.

„Ne, v té době McLaren několik let vyhrával, takže to byl dobrý tým pro přestup. Později se ukázalo, že to nebyl správný tým a při zpětném pohledu to docela dost pokazilo mou pověst. Když se vás zbaví po roce velký tým, tak vám to pověst poškodí. Ale věřím, že svými výsledky v uplynulém roce a letos, kdy jsem měl silné výsledky, pro mě bude opět možnost se vrátit do top týmu.“

U Ferrari si to prý rodák z Jalisca nerozházel. „Ne, vůbec ne, vztah s nimi je stále dobrý.“

Příští rok bude ale jezdit pro Ferrari Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. „Myslím, že Ferrari chtělo určitou stabilitu po všech těch změnách v minulosti. Hledají nějakou stabilitu a pro příští rok mají velké plány. Myslím, že pro Kimiho to letos bylo nahoru a dolu, ale měl také smůlu.“

Foto: Getty Images/ Mark Thompson

Další článek: McLaren chce ve Spa přechytračit nová pravidla

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10