Pérez: McLarenu teď nepomůže déšť ani zázrak

Sergio Pérez je frustrovaný formou McLarenu. Auto je špatné a vyhlídky na zlepšení se zdají být vzdálené.
Pérez: McLarenu teď nepomůže déšť ani zázrak

Před svým přestupem do McLarenu Pérez prohlašoval, že letos bude mít za cíl zisk mistrovského titulu. "Loni touto dobou jsem měl (u Sauberu) víc bodů," musel nyní konstatovat.

Své ambice tak upravil alespoň na zisk pódiového umístění. "Zatím ale na to nemůžeme ani pomyslet," přiznal. Důvodem je technika. "Auto má tolik problémů a tolik ztrácíme, že se nemůžeme soustředit jen na jeden problém. Nemůže nás zachránit nic, déšť ani zázrak."

Pocity mexického závodníka proto nepřekvapí. "Cítím se frustrovaný. Myslím, že moje výkony jsou u McLarenu dobré."

Řešení problémů se nezdá být blízké. "Aerodynamika vozu je horší, než jsme čekali, máme problém s aerodynamickým tunelem," vysvětloval. "Tunel nám říká něco, ale skutečnost na trati se hodně liší, takže je velmi těžké takhle pracovat. V takové situaci musíte na trati otestovat hodně věcí, abyste dosáhli dobré korelace s aerodynamickým tunelem."

Další článek: Testy v sezóně budou znamenat konec ostatních jízd

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.