Pérez: McLarenu scházela organizace a pokora

Sergio Pérez zkritizoval McLaren za přístup k letošní sezóně. Z pohledu mexického pilota přinesla velké zklamání, ale šéfa týmu Martina Whitmarshe neviní.
Pérez: McLarenu scházela organizace a pokora

McLaren to sice zatím neoznámil, ale na konci sezóny nahradí Péreze Magnussenem. Pérez to nepřímo potvrdil kritikou, kterou by pravděpodobně nevyslovil, pokud by dostal smlouvu i na příští rok.

"Jsem velmi zklamaný. Když jsou vaše cíle mnohem vyšší než výsledky, jste zklamaní. A to platí pro obě strany," řekl pro Total Race.

Když Pérez loni získal smlouvu s McLarenem, chtěl letos bojovat o titul. Ale na začátku sezóny zjistil, že je vše úplně jinak.

"Je to skvělý tým, o tom vůbec nepochybuji, a má velmi schopné technické zaměstnance, ale myslím, že mu scházela organizace a trocha pokory, aby čelil realitě," kritizoval Pérez.

"McLaren je skvělý tým, ale v sezóně mu trvalo dlouho, než začal vnímat realitu, ve které jsme byli, což byl zisk bodů během dobrého víkendu, a ne vítězství v závodech. Trvalo jim, než si to uvědomili."

K šéfovi týmu Whitmarshovi dodal: "Myslím, že je Martin skvělý vůdce, nic proti němu nemám. Je to skvělý týmový lídr a tým vede dobře."

"Ale tým nezávisí jen na šéfovi, závisí na mnoha dalších, kteří nebyli dost dobří, a to se ukázalo hlavně letos."

Další článek: Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.