Pérez: McLarenu scházela organizace a pokora

Sergio Pérez zkritizoval McLaren za přístup k letošní sezóně. Z pohledu mexického pilota přinesla velké zklamání, ale šéfa týmu Martina Whitmarshe neviní.
Pérez: McLarenu scházela organizace a pokora

McLaren to sice zatím neoznámil, ale na konci sezóny nahradí Péreze Magnussenem. Pérez to nepřímo potvrdil kritikou, kterou by pravděpodobně nevyslovil, pokud by dostal smlouvu i na příští rok.

"Jsem velmi zklamaný. Když jsou vaše cíle mnohem vyšší než výsledky, jste zklamaní. A to platí pro obě strany," řekl pro Total Race.

Když Pérez loni získal smlouvu s McLarenem, chtěl letos bojovat o titul. Ale na začátku sezóny zjistil, že je vše úplně jinak.

"Je to skvělý tým, o tom vůbec nepochybuji, a má velmi schopné technické zaměstnance, ale myslím, že mu scházela organizace a trocha pokory, aby čelil realitě," kritizoval Pérez.

"McLaren je skvělý tým, ale v sezóně mu trvalo dlouho, než začal vnímat realitu, ve které jsme byli, což byl zisk bodů během dobrého víkendu, a ne vítězství v závodech. Trvalo jim, než si to uvědomili."

K šéfovi týmu Whitmarshovi dodal: "Myslím, že je Martin skvělý vůdce, nic proti němu nemám. Je to skvělý týmový lídr a tým vede dobře."

"Ale tým nezávisí jen na šéfovi, závisí na mnoha dalších, kteří nebyli dost dobří, a to se ukázalo hlavně letos."

Další článek: Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00