Pérez: McLarenu scházela organizace a pokora

Sergio Pérez zkritizoval McLaren za přístup k letošní sezóně. Z pohledu mexického pilota přinesla velké zklamání, ale šéfa týmu Martina Whitmarshe neviní.
Pérez: McLarenu scházela organizace a pokora

McLaren to sice zatím neoznámil, ale na konci sezóny nahradí Péreze Magnussenem. Pérez to nepřímo potvrdil kritikou, kterou by pravděpodobně nevyslovil, pokud by dostal smlouvu i na příští rok.

"Jsem velmi zklamaný. Když jsou vaše cíle mnohem vyšší než výsledky, jste zklamaní. A to platí pro obě strany," řekl pro Total Race.

Když Pérez loni získal smlouvu s McLarenem, chtěl letos bojovat o titul. Ale na začátku sezóny zjistil, že je vše úplně jinak.

"Je to skvělý tým, o tom vůbec nepochybuji, a má velmi schopné technické zaměstnance, ale myslím, že mu scházela organizace a trocha pokory, aby čelil realitě," kritizoval Pérez.

"McLaren je skvělý tým, ale v sezóně mu trvalo dlouho, než začal vnímat realitu, ve které jsme byli, což byl zisk bodů během dobrého víkendu, a ne vítězství v závodech. Trvalo jim, než si to uvědomili."

K šéfovi týmu Whitmarshovi dodal: "Myslím, že je Martin skvělý vůdce, nic proti němu nemám. Je to skvělý týmový lídr a tým vede dobře."

"Ale tým nezávisí jen na šéfovi, závisí na mnoha dalších, kteří nebyli dost dobří, a to se ukázalo hlavně letos."

Další článek: Valsecchiho do auta neposadíme, naznačil Lotus

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10