Pérez kvůli Trumpovi a urážce okamžitě ukončil spolupráci se sponzorem

Sergio Pérez ukončil spolupráci s jedním ze svých sponzorů. Mohou za to výsledky amerických voleb.
Pérez kvůli Trumpovi a urážce okamžitě ukončil spolupráci se sponzorem

Donald Trump není zrovna fanouškem Mexika. Podle něj přichází z Mexika do USA mnoho nelegálních imigrantů, kteří jsou násilníky, drogovými dealery apod. Na hranicích s jižním sousedem chce postavit zeď a účet poslat mexické vládě.

Situace mezi oběma zeměmi je skutečně vyostřená. Už během kampaně se od Trumpa distancovala řada osobností z Latinské Ameriky, na Trumpovo vítězství reagovalo mexické peso prudkým oslabením.

Výrobce brýlí Hawkers uveřejnil na Twitteru komentář, ve kterým se snažil vtipně reagovat na Trumpovo zvolení a právě na otázku zdi. Jejich brýle prý mohou Mexičané použít, aby zítra zakryli své uslzené oči, až budou stavět zeď.

Hawkers současně sponzoroval Sergia Péreze. Tomu ale tweet příliš vtipný nepřipadal a se svým sponzorem ihned ukončil spolupráci:

„Špatný komentář. Dnes jsem ukončil svou spolupráci s Hawkers. Nikdy nenechám nikoho, aby se vysmíval mé zemi!“

Firma později komentář smazala a začala se omlouvat. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (42) Další článek: Podle Watsona si titul zaslouží oba jezdci Mercedesu
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".