Pérez kritizuje režii přenosů F1. Myslím, že nedělají nejlepší práci, říká

Režie přenosů závodů formule 1 podle pilota Racing Pointu Sergia Péreze neodvádí dobrou práci, když během velkých cen nezachytí pro televizního diváka v přímém přenosu nejzajímavější momenty na trati.
Pérez kritizuje režii přenosů F1. Myslím, že nedělají nejlepší práci, říká

V posledním kole závěrečného závodu letošní sezóny, Velké ceny Abú Dhabí, Pérez předjel Landa Norrise, čímž pilota McLarenu porazil také v boji o konečné desáté místo v celkovém pořadí.

Norissův týmový kolega Carlos Sainz Jr. také v posledním kole celé sezóny získal rozhodující body předjížděcím manévrem, kterým dosáhl na konečné šesté místo v šampionátu. Ani jedno z těchto předjetí nemohli diváci vidět v přímém přenosu, jelikož kamera se věnovala poslednímu kolu vedoucího Lewise Hamiltona, který vítězstvím stvrdil šestý titul mistra světa.

„Podle mého názoru je hlavní problém v rozdílech mezi týmy. Když vidíte závodění ve středu pole se stejnými pneumatikami, stejnou aerodynamikou, stejnými blbostmi, o kterých mluvíme každý víkend. Je to úžasné, ano. Problém je, že to neukazují v TV. Myslím, že režie nedělá nejlepší práci. Závod ve středu pole je neuvěřitelný,“ říká Pérez.

Sainzovi bylo líto, že jeho poslední kolo nebylo v televizi. Tady je ze záznamu

Sainzovi bylo líto, že jeho poslední kolo nebylo v televizi. Tady je ze záznamu

„Je to skvělý sport, diváci by ale byli tak rádi, kdyby sledovali takové závody. Zapnou televizi a neví, kdo vyhraje závod. Zapnete kvalifikaci a nevíte, jaké bude pořadí nejlepších pěti týmů. Jako fanoušek bych to rád sledoval.“

Sainz Jr. již v září vyjádřil svou nespokojenost s malou pozorností věnovanou týmům ze středu pole. V závěru Velké ceny Singapuru byl přitom jedním ze čtyř pilotů, kteří bojovali o jedenácté místo.

V posledním kole závodu v Abú Dhabí pak bojoval s Danielem Ricciardem z Renaultu. „Doufám, že to brzy odvysílají. Pokud ne, samozřejmě jsem byl předtím zklamaný, nebudu o tom příliš mluvit, myslím ale, že všichni po celý víkend mluvili o tomto souboji ve středu pole o šesté místo a pak k tomu došlo až v posledním kole,“ říká Španěl.

„Bylo to v jedné z posledních zatáček a i tak to neukázali v televizi. Je to zvláštní, když každý mluví o těchto soubojích o šesté místo a nakonec to nikdo neodvysílá v televizi.“

Také šéf týmu Haas Günther Steiner souhlasí, že by měla být týmům ze středu pole věnována větší pozornost.

„Myslím, že by mělo být ukázáno trochu více, protože na čele se toho příliš mnoho neděje a divákovi musíte ukázat celý obrázek, v opačném případě totiž nepochopíte, proč je tohle vysíláno. Bylo by hezké, kdyby mohli ukázat více z naší perspektivy,“ řekl Steiner.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Albon chce během předsezónních testů hlavně poznat vůz

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10