Pérez: Kdyby nevyšla Force India, asi bych z formule 1 odešel

Sergio Pérez viděl po McLarenu jedinou naději na pokračování u Force Indie a říká, že potenciální konec ve formuli 1 nebyl daleko.
Pérez: Kdyby nevyšla Force India, asi bych z formule 1 odešel

Mexičan si veřejně stěžoval, že mu McLaren dal výpověď pozdě na to, aby sehnal dobré místo. Zpočátku dokonce říkal, že asi odejde do jiné závodní série.

"Bylo to blízko, protože to rozhodnutí přišlo velmi pozdě, a já jsem nebyl ochotný jít k malému týmu," řekl pro Autosport.

Akceptovat mohl jen místo u nejsilnějšího týmu středu pole. "Jsem velmi hladový a chci se ve formuli 1 osvědčit. Vždy jsem si myslel, že pokud nezískám místo u Force Indie, bude těžké zůstat ve formuli 1. Naštěstí jsme ho získali a teď hledíme do budoucna."

Se středem pole se ale nehodlá smířit na pořád, chce zpět do top týmu. Věří, že u Force Indie dokáže znovu zaujmout stejně jako loni u Sauberu.

"Nikdy nevíte, co přinese budoucnost, hlavně ve formuli 1, takže já doufám, že se za pár let ohlédnu a řeknu, že tohle bylo to nejlepší, co se pro moji kariéru mohlo stát."

"Snad bude přestup k Force Indii opravdu dobrý pro moji kariéru ve formuli 1. Samozřejmě mám velké cíle a sny, a chci je uskutečnit," dodal.

Další článek: K druhé sedačce u Sauberu má blízko Gutiérrez

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10