Pérez k Ferrari? Force India věří, že zůstane

Seznam kandidátů na sedačku u Ferrari se nám v poslední době poměrně zúžil. Dostane Pérez druhou šanci u top týmu?
Pérez k Ferrari? Force India věří, že zůstane

Kdo nahradí v příštím roce nebo v dalších letech Räikkönena? Ricciardo a Verstappen mají smlouvy. O Bottasovi se poslední době přestalo mluvit. V úvahu by mohl přicházet Grosjean a občas se mluví dokonce o Sainzovi. Nejvíce se ale nyní skloňuje jméno Sergia Péreze.

Mexičan letos dokázal získat už dvě pódia a odvádí dobrou práci. Pérez přitom už jednou za top tým jezdil. U McLarenu mu to ale nevyšlo.

U Force Indie věří, že Pérez zůstane. „Jsem si velmi, velmi jistý, že v příštím roce budeme Checa mít,“ uvedl Fernley pro Motorsport.com. „Ale v F1 nikdy neříkej nikdy. Může se stát cokoliv, zvláště když máte co dočinění s mocí Ferrari.“

Fernley říká, že se zatím jedná pouze o mediální spekulaci než o to, že by probíhala nějaká jednání.

Pérez sám nedávno řekl, že se soustředí na svou práci a na současnou sezonu a na rozhodnutí o příštím roce je v tuto chvíli ještě brzy. „Mám za sebou dobré lidi, jako je můj manažer Julian (Jakobi). Je to jeho práce, podívat se, co je nejlepší pro mou budoucnost.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zabránit termínové kolizi F1 a Le Mans nepůjde, míní Todt

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10