Pérez jede v Sachíru se starším motorem a varuje před nezáživným závodem

Sergio Pérez v Bahrajnu před týdnem přišel o stupně vítězů kvůli problému s pohonnou jednotkou. Tento víkend jede se starším motorem.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Pérez jede v Sachíru se starším motorem a varuje před nezáživným závodem | Foto: Getty Images / Peter Fox

Sergio Pérez získal v kvalifikaci 5. místo, Stroll odstartuje z 10. pozice.

„Používám zde starší motor poté, co jsem v předešlém závodě přišel o nový motor. Myslím, že jsme tím penalizováni,“ řekl Pérez.

„Bude to pro nás těžký závod. Tady je pro závodění a předjíždění zásadní rychlost na rovinkách. Ještě se na to musíme podívat. Doufám, že získáme nějaké dobré body a přivezeme motor domů.“

„Je to složité, je velmi obtížné vše poskládat v tak málo zatáčkách. Půl desetiny je jako dvě desetiny na jiných místech, takže jako jezdec pravděpodobně můžete udělat větší rozdíl, ale nemyslím si, že to bude dobré pro závodění. Doufám, že se mýlím, ale myslím si, že to bude vláček aut.“

„Myslím, že po první zastávce bude předjíždění těžké. Možná, že v tu chvíli bude existovat velká výhoda v pneumatikách, takže se to stane o něco jednodušší. Je tam stále spousta neznámých, ale v pátek nebylo snadné předjíždět.“

Stroll skončil až 10. Ve druhé části kvalifikace si poškodil podlahu, a tak podle svých slov ztratil pro závěrečnou část kvalifikace přítlak v zadní části vozu.

Další článek: Grosjean by se mohl projet v Mercedesu

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00