Pérez je s návratem do F1 spokojen, v první zatáčce chce útočit na Verstappena

Sergio Pérez se po vynucené přestávce, kdy měl pozitivní test na koronavirus, vrátil po dvou závodech do formule 1 a v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska obsadil čtvrté místo za oběma jezdci Mercedesu a Maxem Verstappenem.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Pérez je s návratem do F1 spokojen, v první zatáčce chce útočit na Verstappena | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Pilot Racing Pointu věří, že na dlouhé rovince v nájezdu do první zatáčky po startu bude mít příležitost zaútočit na třetího Verstappena a zapojit se také do bitvy jezdců Mercedesu.

„Rozhodně se díváme dopředu. Pokud budeme mít dobrý start a dostaneme se před Maxe, mohli bychom být schopni ho udržet. Není to jednoduchá trať na předjíždění,“ říká Pérez.

Při vyhlídkách na stupně vítězů je Pérez zdrženlivý. „Z pohledu rychlosti nemáme na to porazit Red Bull a už vůbec ne Mercedes. Kdo ví, zda se dokážeme v prvním kole dostat dopředu. S návratem jsem spokojen. Podmínky dnes nebyly jednoduché,“ dodává.

„Velmi teplo a větrno. V posledním sektoru se směr (větru) v průběhu kvalifikace měnil. Nebyla to jednoduchá kvalifikace, ale celkově dobrý výsledek pro tým.“

Stroll lituje chyby, z pátého místa má ale radost

O jednu desetinu porazil Pérez i svého týmového kolegu Lance Strolla. Ten podle svých slov mohl skončit i lépe, s výkonem byl ale spokojen.

„Myslím, že to pro nás byla skvělá kvalifikace. Zdá se, že Red Bull měl v kvalifikaci navrch, takže s pátým místem musíme být spokojeni,“ řekl Stroll.

„Měl jsem možná trochu na víc. Ve svém nejlepším pokusu jsem udělal malou chybu v 10. zatáčce, což mě stálo desetinu, ale to je kvalifikace. Vždy jedete na hraně, snažíte se získat každou desetinu. Celkově jsem s pátým místem spokojen, pro zítřejší boj jsme v dobré pozici.“

Další článek: Na některé věci opravdu nedokážu odpovědět, říká Vettel po dalším vypadnutí v Q2

Témata článku: , , ,