Pérez je po nehodě při vědomí, nemá vážnější zranění, ale nepojede

Sergio Pérez naštěstí nemá po své dnešní havárii žádná vážnější zranění. Přesto v nemocnici zůstává na pozorování a závodu se nezúčastní. DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Pérez je po nehodě při vědomí, nemá vážnější zranění, ale nepojede

Kvalifikaci na Velkou cenu Monaka poznamenala v závěru třetí části nehoda pilota Sauberu Sergia Péreze. Mexičan dostal při výjezdu z tunelu ze zatím nevysvětlených příčin smyk, otřel se pravým bokem o svodidla a s neovladatelným vozem tvrdě narazil do bariéry lemujicí Nouvelle Chicane. Nejvíce byl zasažen pravý bok vozu.

Jezdec se bezprostředně po nehodě nehýbal, byl vyproštěn až pod lékařským dozorem a za pomoci traťových maršálů. Kvalifikace byla přerušena na více než půl hodiny. Pérez musel být převezen do nemocnice. Podle vyjádření týmu Sauber byl pilot při vědomí a komunikoval s okolím.

Po 17. hodině švýcarská stáj vydala prohlášení o aktuálním Mexičanově zdravotním stavu, které během večera ještě doplnila.

Podle lékařů z Nemocnice princezny Grace v Monaku utrpěl Pérez otřes mozku a pohmoždil si stehno, ale nemá žádné zlomeniny ani jiná vážnější zranění. Přes noc zůstane v nemocnici na pozorování a do nedělního závodu nenastoupí. Dnes si ještě před nehodou vyjel svou nejlepší kvalifikační pozici v F1, když poprvé postoupil do třetí části.

Pérezův týmový kolega Kamuj Kobajaši skončil třináctý. "Sergiova nehoda je pro nás šok. Jsem pochopitelně rád, že nemá žádná vážná zranění. Co se týče kvalifikace, měl jsem problémy s autem. I přes změny v nastavení neustále poskakovalo. Z mé startovní pozice se ale na body dosáhnout dá," věří Japonec.

Šéfovi týmu Peteru Sauberovi se především ulevilo, že Pérez není vážně zraněn. Mexičana navíc pochválil za kvalifikační výkon, který až do havárie předvedl. Na adresu svého druhého jezdce Kobajašiho Sauber dodal, že věří jeho schopnostem probojovat se v závodě více dopředu.

Technický ředitel James Key už začal hledat příčiny Pérezovy nehody. "Zatím jsme z dat nenalezli žádné známky technických problémů, ale musíme si promluvit se Sergiem, abychom zjistili, co se stalo," uvedl.

Další článek: Střed pole: Nejlepšího výsledku dosáhl Pastor Maldonado

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10