Pérez je po nehodě při vědomí, nemá vážnější zranění, ale nepojede

Sergio Pérez naštěstí nemá po své dnešní havárii žádná vážnější zranění. Přesto v nemocnici zůstává na pozorování a závodu se nezúčastní. DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Pérez je po nehodě při vědomí, nemá vážnější zranění, ale nepojede

Kvalifikaci na Velkou cenu Monaka poznamenala v závěru třetí části nehoda pilota Sauberu Sergia Péreze. Mexičan dostal při výjezdu z tunelu ze zatím nevysvětlených příčin smyk, otřel se pravým bokem o svodidla a s neovladatelným vozem tvrdě narazil do bariéry lemujicí Nouvelle Chicane. Nejvíce byl zasažen pravý bok vozu.

Jezdec se bezprostředně po nehodě nehýbal, byl vyproštěn až pod lékařským dozorem a za pomoci traťových maršálů. Kvalifikace byla přerušena na více než půl hodiny. Pérez musel být převezen do nemocnice. Podle vyjádření týmu Sauber byl pilot při vědomí a komunikoval s okolím.

Po 17. hodině švýcarská stáj vydala prohlášení o aktuálním Mexičanově zdravotním stavu, které během večera ještě doplnila.

Podle lékařů z Nemocnice princezny Grace v Monaku utrpěl Pérez otřes mozku a pohmoždil si stehno, ale nemá žádné zlomeniny ani jiná vážnější zranění. Přes noc zůstane v nemocnici na pozorování a do nedělního závodu nenastoupí. Dnes si ještě před nehodou vyjel svou nejlepší kvalifikační pozici v F1, když poprvé postoupil do třetí části.

Pérezův týmový kolega Kamuj Kobajaši skončil třináctý. "Sergiova nehoda je pro nás šok. Jsem pochopitelně rád, že nemá žádná vážná zranění. Co se týče kvalifikace, měl jsem problémy s autem. I přes změny v nastavení neustále poskakovalo. Z mé startovní pozice se ale na body dosáhnout dá," věří Japonec.

Šéfovi týmu Peteru Sauberovi se především ulevilo, že Pérez není vážně zraněn. Mexičana navíc pochválil za kvalifikační výkon, který až do havárie předvedl. Na adresu svého druhého jezdce Kobajašiho Sauber dodal, že věří jeho schopnostem probojovat se v závodě více dopředu.

Technický ředitel James Key už začal hledat příčiny Pérezovy nehody. "Zatím jsme z dat nenalezli žádné známky technických problémů, ale musíme si promluvit se Sergiem, abychom zjistili, co se stalo," uvedl.

Další článek: Střed pole: Nejlepšího výsledku dosáhl Pastor Maldonado

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00