Pérez i nadále vykazuje kvality, kvůli kterým ho McLaren angažoval

Po pěti společných závodech se Sergiem Pérezem nemá McLaren důvod být svým novým jezdcem zklamaný, zatím naplňuje očekávání.
Pérez i nadále vykazuje kvality, kvůli kterým ho McLaren angažoval

Pérez přestoupil k McLarenu ze Sauberu, kde se loni blýskl několika pódii. Letos na tyto své výsledky nenavázal, ale hlavní příčinou je vůz.

"Checo předvádí inteligenci a přirozenou rychlost, kterou jsme u něj viděli dřív," chválil šéf týmu Martin Whitmarsh. "Roste mu sebedůvěra. Je velmi mladý a relativně nezkušený."

"Je pod velkým tlakem, protože je v těžké pozici jezdce McLarenu, zvlášť když jsme mu nedali dost dobré auto. Ještě se musí hodně učit, pořád je víc než dekádu za Jensonem, a to se nedá získat přes noc, ale myslím, že jde při práci správným směrem."

Hlavním Pérezovým měřítkem zůstává týmový kolega Jenson Button. Pokud se má Mexičan prosadit, musí britského kolegu předčít. "Pokud máte být hvězdou budoucnosti, musíte porazit týmového kolegu, a do toho je teď zabraný," dodal šéf McLarenu.

Další článek: Potřebujeme tovární podporu automobilky, vysvětluje McLaren spojení s Hondou

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00