Pérez i nadále vykazuje kvality, kvůli kterým ho McLaren angažoval

Po pěti společných závodech se Sergiem Pérezem nemá McLaren důvod být svým novým jezdcem zklamaný, zatím naplňuje očekávání.
Pérez i nadále vykazuje kvality, kvůli kterým ho McLaren angažoval

Pérez přestoupil k McLarenu ze Sauberu, kde se loni blýskl několika pódii. Letos na tyto své výsledky nenavázal, ale hlavní příčinou je vůz.

"Checo předvádí inteligenci a přirozenou rychlost, kterou jsme u něj viděli dřív," chválil šéf týmu Martin Whitmarsh. "Roste mu sebedůvěra. Je velmi mladý a relativně nezkušený."

"Je pod velkým tlakem, protože je v těžké pozici jezdce McLarenu, zvlášť když jsme mu nedali dost dobré auto. Ještě se musí hodně učit, pořád je víc než dekádu za Jensonem, a to se nedá získat přes noc, ale myslím, že jde při práci správným směrem."

Hlavním Pérezovým měřítkem zůstává týmový kolega Jenson Button. Pokud se má Mexičan prosadit, musí britského kolegu předčít. "Pokud máte být hvězdou budoucnosti, musíte porazit týmového kolegu, a do toho je teď zabraný," dodal šéf McLarenu.

Další článek: Potřebujeme tovární podporu automobilky, vysvětluje McLaren spojení s Hondou

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00