Pérez: Haas bude od začátku bojovat ve středu pole

Sergio Pérez očekává, že nový tým Haas bude už od své premiérové sezóny ve formuli 1 bojovat s týmy ve středu pole. Zejména díky jeho spolupráci s Ferrari.
Pérez: Haas bude od začátku bojovat ve středu pole

Americký tým, který vlastní spolumajitel jednoho z týmů v sérii NASCAR Gene Haas, do F1 vstoupí za podpory Ferrari, od něhož bude v rámci technické spolupráce odebírat pohonné jednotky a další komponenty.

Právě díky tomu bude podle Péreze Haas jeho týmu Force India soupeřem už od prvních závodů.

„Rozhodně. Myslím, že Haas může být silný soupeř,“ řekl Pérez. „Už od začátku tu s námi budou bojovat.“

„Myslím, že silné vazby na Ferrari jim určitě hodně pomohou. Poskytne jim to jistý směr, očekávám tedy, že budou od začátku silným týmem.“

Tým Haas nechce být v F1 jen do počtu

Tým Haas nechce být v F1 jen do počtu

Za Haas budou závodit Romain Grosjean s Estebanem Gutiérrezem. Podle Péreze bude právě Grosjean, který přestoupil z Lotusu, u amerického týmu čelit velké výzvě, která by však mohla přinést své ovoce.

„Je to velká výzva přestoupit do nového týmu,“ dodává Mexičan. „Zároveň ale věděl, že tam, kde byl, nevyhraje titul, takže jsem tím nebyl příliš překvapen.  Je to o hledání nových cílů, kdo ví, pro jeho kariéru to může být správné rozhodnutí.“

Foto: Getty Images / Andrew Hone

Diskuze (28) Další článek: Když se budete zabývat detaily, budete zmatení, varuje fanoušky Hembery
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".