Pérez dostane nové šasi, poškození z Malajsie je moc velké

Sergio Pérez měl v Sepangu štěstí v neštěstí, když součást jiného auta zničila jeho vůz a vyřadila ho ze závodu, ale naštěstí nezranila.
Pérez dostane nové šasi, poškození z Malajsie je moc velké

Sauber si dodnes není úplně jistý, který díl a z kterého monopostu trefil Pérezův Sauber C30 v GP Malajsie. "Když jsme viděli, co to udělalo s šasi, tak jsem měl štěstí, že jsem vyvázl bez zranění," uvedl Mexičan. "Jsem rád, že se mi nic nestalo. Muselo to být závaží, nic jiného takovou škodu nemůže způsobit."

Týmy umísťují do svých vozů závaží, aby splnily povinnou minimální hmotnost 640 kilogramů. Sauber původně podezíral ze ztráty této komponenty Sébastiena Buemiho, ale teď ví, že se spletl.

"Jestli to bylo Toro Rosso, musel by to být Alguersuari. Takže jsme se mýlili, když jsme se domnívali, že to byl Buemiho vůz. Ale stále to nevíme, mohlo to být úplně jiné auto," dodal Pérez.

V každém případě bylo poškození Pérezova vozu tak velké, že v Šanghaji dostane nové šasi, to z Malajsie nelze opravit.

Další článek: McLaren: Hamilton a Button by mohli spolu zůstat dalších pět let

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.