Pérez dokázal, že máme možná i druhé nejlepší auto, říká Stroll

Racing Point ve Velké ceně Štýrska dokázal, že má v tuto chvíli druhý nejlepší vůz ve formuli 1, když Sergio Pérez dojel po startu ze 17. místa šestý, říká druhý pilot týmu Lance Stroll, který na Red Bull Ringu obsadil sedmé místo.
Foto: Getty Images
Pérez dokázal, že máme možná i druhé nejlepší auto, říká Stroll | Foto: Getty Images

Pérez zajel v průběhu závodu několikrát nejrychlejší kolo a v závěru bojoval i s Alexem Albonem o čtvrté místo. V souboji ve čtvrté zatáčce ale došlo ke kontaktu a Mexičan si poškodil přední křídlo.

Kvůli tomu Pérez musel výrazně zpomalit a jednu zatáčku před cílem jej předjel Lando Norris. V těsném dojezdu do cíle pak v souboji o šesté místo o 66 tisícin porazil týmového kolegu Strolla a o 204 tisícin osmého Daniela Ricciarda.

„Opravdu věřím, že dnes jsme měli druhé, možná třetí nejrychlejší auto. Rozhodně jsme ale byli rychlejší než Renault, McLaren a řada dalších soupeřů, což je velmi pozitivní,“ řekl Stroll pro Sky Sports F1.

„Já v závodě zažil frustrující pasáže, když jsem byl uvězněn za Ricciardem, celý závod jsem ale měl rychlost a to je do budoucna slibné.“

Pérez tvrdě bojoval s Albonem

Pérez měl podle svých slov štěstí, že po kontaktu s Albonem nakonec do konce závodu přišel jen o jednu pozici.

„Myslím, že to byl skvělý návrat. Skvělá rychlost vozu, tým zvolil výbornou strategii. Dokázali jsme se vrátit a nakonec to byla skoro čtvrtá pozice. Na Albona jsem tlačil opravdu tvrdě, neměl jsem ale jinou příležitost než tu, kterou jsem využil, bohužel jsem se ho ale dotkl ve špatném úhlu.

„V podstatě jsem byl na výjezdu nedotáčivý. Narovnal jsem volant, přidal plyn a pak jsem si poškodil přední křídlo. Měl jsem štěstí, že jsem pak přišel jen o jednu pozici.“

Další článek: Norris měl opět silný závěr závodu a dojel pátý [+video]

Témata článku: , , ,