Pérez dojel v klidu sedmý, Button v závěru vybojoval bod

Sergia Péreze ve Velké ceně USA podpořila i řada mexických fanoušků, cílem projel sedmý. Jenson Button v prvním kole poškodil vůz, ale nakonec se prosadil na desáté místo.
Pérez dojel v klidu sedmý, Button v závěru vybojoval bod

Ve Velké ceně USA na Okruhu Amerik v Austinu nakonec bodovaly oba jezdci McLarenu. Sergio Pérez se sice v prvním stintu pohyboval před Fernandem Alonsem, ale po zastávce se propadl za ním a skončil sedmý. Jenson Button si v předposledním kole předjetím Daniela Ricciarda zajistil desáté místo.

Pérez ale očekával lepší výsledek. "V úvodním kole jsem se dokázal dostat před Fernanda, auto působilo velmi dobře. Mezi desátým a patnáctým kolem se začalo projevovat opotřebení pneumatik. Oproti našim nejbližším soupeřům jsme se trápili nejvíc. Vypadá to, že ostatní se s ním vypořádali trochu lépe než my," vzpomínal Mexičan, který vzápětí poděkoval mexickým i americkým fanouškům za podporu v průběhu víkendu. "Přijeli, aby sledovali můj výkon. Rád bych jim předvedl lepší výsledek než sedmé místo. Bylo úžasné mít během tohoto náročného, ale velmi speciálního, víkendu jejich podporu."

Přestože Button bojoval jen o jeden bod, snažil se dát ze sebe maximum. "Stejně jako v několika posledních závodech jsem měl v prvním kole kontakt s jiným vozem a poškodil si levou část předního křídla. Nebylo to tak špatné jako v Abú Zabí, ale pociťoval jsem nedotáčivost. Uvažovali jsme, že nos vyměníme během zastávky, ale místo toho mechanici zvýšili přítlak a pomohli tak zlepšit vyvážení vozu. Pořád to nebylo ideální, protože poškození předního křídla neovlivnilo jen předek, ale také proudění vzduchu okolo celého auta," vysvětlil a dodal, že si závod přesto užíval. "Prvních třicet kol, ve kterých jsem uvázl za Massou, bylo velmi obtížných, ale na konci se mi podařilo pár dobrých manévrů a náš den se stal zajímavějším. Teď doufám v bezproblémovou, vzrušující a úspěšnou poslední velkou cenu sezony příští týden v Brazílii."

Šéf týmu Martin Whitmarsh oba své jezdce pochválil. "Zvolili jsme strategii s brzkou jednou zastávkou, aby se naši piloti zbavili svých nejbližších soupeřů, ale nakonec se věci vyvinuly tak, že jsme tím nic nezískali. Checo odjel solidní závod, Jenson po problémové kvalifikaci absolvoval výborný závod, šikovně šetřil auto, které bylo z prvního kola značně poškozené. Navzdory přetáčivosti dokázal zaznamenat úžasné časy, starat se o pneumatiky a v závěru poskočit pořadím a tvrdě vybojovat bod," zhodnotil a pochválil tým za tvrdou práci, kterou v náročné sezoně odvádí, i trať a americké fanoušky.

Další článek: Díky novému šasi jsem mohl znovu závodit naplno, říká Hamilton