Pérez do Red Bullu vnesl jiný úhel pohledu

Sergio Pérez díky velkému množství zkušeností z dalších týmů formule 1 přinesl podle hlavního návrháře Red Bullu Adriana Neweyho do týmu „jiný pohled“.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Pérez do Red Bullu vnesl jiný úhel pohledu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mexičan je po dlouhé době prvním jezdcem Red Bullu, který si neprošel juniorským programem Red Bullu, stejně jako v minulosti třeba David Coulthard a Mark Webber.

Nedostatek mladých talentovaných pilotů a neuspokojivé výkony Alexandera Albona přinutily Red Bull pro letošní sezónu F1 vedle Maxe Verstappena angažovat Péreze, který po loňském roce přišel o místo u týmu Racing Point.

Už v šestém závodě sezóny v Ázerbájdžánu Pérez vyhrál, když využil Verstappenova defektu a získal své druhé prvenství ve F1.

Kromě Force Indie/Racing Pointu Pérez za svou kariéru ve F1 závodil také za McLaren a Sauber. Díky tomu podle Neweyho, který stojí za designem monopostů Red Bull, přinesl Mexičan jiný pohled.

„Jednou z fascinujících věcí tohoto sportu je snaha zohlednit příspěvek člověka do programu, který je jinak založen na datech. Takže ano, jejich komentáře jsou velmi důležité a je také velmi užitečné, že se k nám připojil Sergio se svými zkušenostmi z jiných týmů,“ řekl Newey v podcastu Talking Bull.

Zkušenosti, práce s pneumatikami, dynamika. Horner je s Pérezem spokojený

Zkušenosti, práce s pneumatikami, dynamika. Horner je s Pérezem spokojený

„Od Marka a DCho jsme neměli pilota, který by neprošel jezdeckým programem Red Bullu, takže zkušenosti z jiných týmů dávají jiný pohled oproti tomu, co jsme měli od ostatních kluků.“

Formule 1 je často kritizována, že spolu soupeří spíše inženýři než samotní jezdci, Newey však říká, že jezdcova zpětná vazba je stále velmi důležitá.

„Faktem je, že z dat, která získáváme ze stovek senzorů na voze, které máme pro aerodynamiku, tak nějak víme, co auto dělá. Jezdec je ale mnohem lepší v tom, že vám řekne, proč se to děje. Pak je to o snaze propojit pocity jezdce se senzory.“

Další článek: Dvě vítězství? To už je úspěch, říká Sam Bird pro F1sport

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00