Pérez do Haasu? Máme delší seznam, říká Steiner

Sergio Pérez by mohl zamířit k Haasu. Musí ale počítat s konkurencí.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Pérez do Haasu? Máme delší seznam, říká Steiner  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Sergio Pérez se svými sponzory by mohl být pro Haas velmi zajímavou možností. Šéf týmu už dříve uvedl, že Haas hledá někoho pro dlouhodobější spolupráci a to i kvůli změnám pravidel od roku 2022. Jezdce chtěli u Haasu začít řešit až po podpisu Concordské dohody, k čemuž došlo nedávno.

„Mluvíme s každým a musíme vidět, co chceme dělat, a poté se rozhodnout, co budeme dělat,“ řekl ve čtvrtek Steiner, kterého cituje Autosport.

Zavolal Stroll a Pérez byl bez sedačky. Mexičan se o konci dozvěděl včera

Zavolal Stroll a Pérez byl bez sedačky. Mexičan se o konci dozvěděl včera

„Všichni, kdo jsou na trhu, jsou zvažováni. Položíme všechno na stůl a pak uvidíme, co chceme.“

„Co chceme dělat? Chceme udržet jezdce, které máme? Chceme zkušené jezdce? Chceme začít s mladými jezdci? Uděláme kombinací? Všechno je na stole.“

Steiner uvedl, že si Péreze velmi váží. „Jak bylo vždy říkáno také u Sebastiana, byla by škoda, pokud bychom ho ztratili ve formuli 1. Totéž u Nica Hülkenberga, pokud by tady nebyl.“

„Všichni jsou dobří. Nevím, co budeme dělat. Říkal jsem, že existuje spousta možností.“

Na dotaz, kolik jezdců je v užším výběru Haasu pro rok 2021, Steiner odpověděl: „Je jich téměř 10.“

Další článek: Vjezd do zavřených boxů: U AlphaTauri tomu zabránila blonďatá Američanka

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?