Pérez čtvrtým místem vyrovnal letošní kvalifikační maximum, Stroll čekal více

Sergio Pérez letos potřetí obsadil čtvrté místo v kvalifikaci, když se do druhé řady kvalifikoval i pro Velkou cenu Itálie formule 1. Jeho týmový kolega z Racing Pointu Lance Stroll skončil osmý.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Pérez čtvrtým místem vyrovnal letošní kvalifikační maximum, Stroll čekal více | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Ačkoliv v trénincích patřily pilotům Racing Pointu pozice ve druhé polovině první desítky, v kvalifikaci se dokázal zejména Pérez zlepšit a čtvrtým místem vyrovnat své výsledky z Hungaroringu a Barcelony.

„Tým dnes odvedl skvělou práci. Velmi tvrdě jsme v každé části pracovali, abychom zlepšili vůz. Zaměřovali jsme se na nastavení pro závod, takže je překvapivé, jak konkurenceschopní jsme byli v kvalifikaci. Tady je vždy důležité se dobře kvalifikovat, protože předjíždění není jednoduché a čtvrtá pozice je pro start výborná,“ řekl Pérez.

„Udělali jsme nějaké kroky vpřed a věřím, že v neděli můžeme bojovat o stupně vítězů. Mluvilo se tu o módech motoru, možná nás to v kvalifikaci lehce poznamenalo, mělo by to ale pomoci naší závodní rychlosti.“

Osmý Stroll doufal v lepší výsledek

Kanaďan neskrýval zklamání z osmého místa. V kvalifikaci očekával více. I Stroll ale doplatil na provoz na trati.

„Přes noc jsme vylepšili vůz a byli jsme konkurenceschopnější, než jsme očekávali, mám proto pocit, že jsme rozhodně mohli startovat lépe než z osmé pozice. Pro mě to nebyla nejjednodušší kvalifikace. V prvním pokusu v Q3 jsem udělal chybu, což ovlivnilo moje kolo,“ řekl Stroll.

„Na Monze je to vždy obtížné s provozem a s tím chytit se za někoho do větrného pytle, nyní ale můžeme otočit list a soustředit se na zítřek. Je těžké tady předjíždět, ale s dobrým startem snad můžeme získat nějaké body.“

Další článek: Verstappen neví, proč mu slipstream nepomohl

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00