Pérez chce zůstat u Sauberu, Ferrari i nadále stojí za Massou

Změna v jezdeckém složení Ferrari v dohledné době zřejmě nenastane, všechny strany ji totiž odmítají. Maranellští věří, že Massovi dokážou pomoci.
Pérez chce zůstat u Sauberu, Ferrari i nadále stojí za Massou

I v druhém závodě sezóny pokračoval Felipe Massa v nepřesvědčivých výkonech, a spekulace o jeho výměně za Sergia Péreze tak nabraly na intenzitě. Změnu ale všichni zúčastnění odmítají.

"Já jsem zcela oddaný svému týmu Sauber," uvedl Pérez. "Je to teprve druhý závod sezóny, čeká nás dlouhá cesta a potřebujeme se zlepšovat, hlavně protože jsme malý tým.  Je to vyrovnané, ostatní se nám můžou přiblížit, takže je důležité, abychom zůstali soustředění na vývoj. Jsou to jen spekulace a já k nim říkám ne, u Sauberu zůstanu celou sezónu."

Na druhé straně šéf Ferrari Stefano Domenicali podpořil Massu. "V tuto chvíli musíme zůstat Felipemu nablízku. Je to těžká chvíle a my musíme najít způsob, jak mu umožnit, aby si ve voze věřil."

"Třeba v kvalifikaci jsme viděli krok správným směrem, viděli jsme zlepšení ve srovnání s minulým víkendem. Teď musíme pochopit, co se s jeho rychlostí stalo v závodě."

Problémem Massy, který v cíli závodu ztrácel na týmového kolegu Alonsa více než minutu a půl, jsou pneumatiky. Nedokáže je dostat a udržet v potřebném teplotním okně, takže mu neposkytují maximální výkon a rychle odcházejí.

"Pro mě je prioritou, a musím to zajistit, aby se Felipemu dostalo ochrany týmu, který se s ním snaží tvrdě pracovat," dodal šéf Scuderie.

Další článek: Ferrari: Vítězství je skvělé, ale naše výkonnostní ztráta je pořád velká

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10