Pérez chce vyhrát titul už příští rok

Sergiu Pérezovi rozhodně nescházejí ambice, hned ve svém prvním roce u McLarenu se chce stát mistrem světa. Je si jistý, že dokáže vítězit.
Pérez chce vyhrát titul už příští rok

Pérez nahradí příští rok u McLarenu Lewise Hamiltona a stane se týmovým kolegou Jensona Buttona. Po dvou letech u Sauberu to pro něj bude první příležitost na té nejvyšší úrovni.

"Pro mladého jezdce je ze všeho nejdůležitější dostat se do top týmu, aby ukázal, jestli umí vyhrávat," řekl Pérez pro oficiální stránky formule 1. "Tahle otázka se u mě zodpoví v příští sezóně. V roce 2013 budu u nejlepšího týmu formule 1 a mým cílem je vyhrát šampionát - příští rok."

V příští sezóně chce bojovat o titul, ale v té letošní se mu přestalo dařit. Od chvíle, kdy byla oznámena jeho smlouva s McLarenem, nezískal ani jeden bod.

"No, to je jenom shoda okolností," reagoval. "Jsem zcela soustředěný, a pokud tu nejsou výsledky, tak to má své důvody. Dělám maximum, ale je normální, že si lidé vymýšlejí historky, že se mi už nedaří kvůli smlouvě s McLarenem."

"Není to pravda a není to správné. Mně osobně to nevadí, ale nepříjemné je to pro můj tým. Můj tým hodně bojuje, když si to přečtou moji inženýři, jsem z toho smutný. Ale oni vědí, že tomu dávám vše, abych pro svůj tým získal body. Budu to dělat až do posledního kola se Sauberem!"

Diskuze (138) Další článek: Fernandovo myšlení odhaluje ninju, který se v něm skrývá