Pérez byl před závodem na kapačkách, přiznala Force India

Sergio Pérez byl během víkendu v Malajsii nemocný. Závod nakonec ale přesto odjel.
Pérez byl před závodem na kapačkách, přiznala Force India

Pérezovi nebylo celý víkend dobře. Nakonec absolvoval celý program a to včetně závodu, ve kterém dojel 6.

Jízda ve voze F1 je náročná, letos je to díky novým pravidlům ještě náročnější a Malajsie byla vždy jedním z vůbec nejtěžších závodů. Pro Péreze to tedy nebylo nic snadného.

Force India přiznala, že během noci před závodem byl Pérez na kapačkách.

Sabía que iba a ser un gran premio difícil pero no pensé que tanto. Físicamente ha sido el fin de semana más difícil de mi carrera en la F1. Gracias a los médicos, los cocineros, a las chicas del catering y todos los compañeros del equipo que estuvieron muy al pendiente de mí y me ayudaron a llegar de la mejor forma posible al día de hoy. Me voy muy contento con este gran resultado y quiero dedicárselo a todo mi país para que sigamos fuertes en estos tiempos difíciles. #NeverGiveUP #FuerzaMéxico ••• I knew it was going to be a hard grand prix but not that much. It’s been the most physically demanding weekend in my F1 career. Thank to the doctors, the chefs, the girls of the catering and all my teammates who took care of me all the weekend and helped me to get to the race day in the best possible shape. I leave Malaysia very happy with a great result and I want to dedicate it to all my country to continue strong in this difficult times. #NeverGiveUP 🙌🙏🇲🇽

Příspěvek sdílený Checo Pérez (@schecoperez),

„V některých momentech jsem si myslel, že se kvůli svému stavu budu muset závodního víkend vzdát,“ řekl Pérez. 

„Musím poděkovat lékařům za to, že mi pomohli. Jsem rád, že jsem to nakonec zvládl a získal nějaké dobré body pro tým. Doufám, že v Japonsku už budu v plné kondici.“

„Sergio odjel docela dobrý závod, přestože se necítil dobře. Šesté místo je skvělou odměnou za jeho vytrvalost během víkendu,“ řekl Bob Fernley.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (11) Další článek: Mercedes byl až třetí nejlepší, Wolff je po Malajsii znepokojený
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10