Pérez by si mohl znovu vystačit s jednou zastávkou, odhaduje Pirelli

Pneumatiky trpí v Šanghaji nižším opotřebením než v Malajsii, a Pirelli se proto domnívá, že standardem budou dvě zastávky v boxech. Někdo může zariskovat a naplánovat jen jednu.
Pérez by si mohl znovu vystačit s jednou zastávkou, odhaduje Pirelli

"Tvrdá pneumatika v pátek vydržela asi 20 kol a měkká 13," spočítal sportovní šéf Pirelli Paul Hembery v rozhovoru pro Autosport. "To by mohlo znamenat, že když v pátek zvládnete 20 kol, tak by někdo mohl dokonce uvažovat jen o jedné zastávce, o agresivní jednozastávkové strategii."

"Musí použít i měkkou směs a záleží na tom, jak daleko s ní dojedou. Jsem si jistý, že mě Pérez dostane do problémů u Bernieho a znovu pojede na jednu zastávku nebo něco takového šíleného," dodal s nadsázkou v narážce na skutečnost, že hlavně šéf formule 1 požadoval pneumatiky, které budou nutit jezdce k častějším návštěvám mechaniků.

Většina jezdců pojede podle Hemberyho na dvě zastávky, ale u top týmů může v součtu vyjít jako rychlejší strategie tří zastávek. Zatímco v Malajsii vydržely obě směsi stejně dlouho, rozdíl v Šanghaji je zmíněných zhruba sedm kol, což by se mělo projevit v různých strategiích.

Pirelli také zaznamenalo, že týmy umí čím dál lépe pracovat s pneumatikami, které tak vydrží déle. "Viděli jsme tu jeden nebo dva vozy, u nichž byla degradace velmi malá," vysvětloval Hembery. "Musím zjistit, co a jak dělali, ale Vettel podle všeho odjel v druhém tréninku jednu velmi dlouhou jízdu s velmi, velmi malou degradací pneumatik. Byl velmi konzistentní."

Další článek: GP Číny 2011 - pátek

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton