Pérez by nabídku na přestup k Ferrari v průběhu sezóny odmítl

Sergio Pérez si je jistý, že by případným přestupem k Ferrari v rozjeté sezóně více ztratil než získal, a proto je odhodlaný v každém případě setrvat do konce roku u Sauberu.
Pérez by nabídku na přestup k Ferrari v průběhu sezóny odmítl

Pérez je členem jezdecké akademie Ferrari, takže se jeho jméno nabízí jako logická náhrada za Felipeho Massu, který má letos velmi špatné výsledky. Ale Mexičan je ochotný změnit kombinézu nejdříve na konci roku.

"Tyhle zvěsti kolují už delší dobu a já samozřejmě mám spojení s Ferrari, s jezdeckou akademií Ferrari, ale moje pozice je jasná, jezdím pro Sauber a zůstanu tady," uvedl Pérez v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

Mexický závodník žádnou nabídku z Maranella nedostal, a i kdyby v průběhu roku přišla, s úspěchem by se nesetkala. "Kdyby ta situace nastala, odmítl bych ji, protože nechci přestupovat uprostřed sezóny. A stejně si myslím, že tyhle spekulace o případném přestupu hodně nafukují média."

Navíc Pérez věří, že Ferrari nebude mít důvod urychleně měnit jezdeckou sestavu. "Jsem přesvědčený, že se Felipe zlepší a bude odvádět dobrou práci. Je to silný jezdec a má za sebou skvělý tým. Jakmile se mu to podaří, všechny ty historky najednou skončí," dodal.

Další článek: McLaren ztrácí v závodech, ale výsledky neodpovídají potenciálu

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00