Pérez: Bude mi trvat pět závodů, než dokážu z red bullu dostat to nejlepší

Monopost Red Bull RB16B má podle Sergia Péreze „velmi dobrý potenciál“, bude mu ale několik závodních víkendů trvat, než s ním dokáže jet naplno.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Pérez: Bude mi trvat pět závodů, než dokážu z red bullu dostat to nejlepší | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Pérez po svém příchodu do týmu před letošní sezónou zakončil v neděli dopoledne předsezónní testy v Bahrajnu do té doby nejrychlejším časem. V odpolední části jeho čas o více než sekundu ještě vylepšil druhý pilot Red Bullu Max Verstappen.

Mexičan přiznal, že si stále zvyká na nový vůz a prostředí týmu, věří však, že stáj má potenciál.

Letošní model Red Bullu je podle jeho slov „v mnoha ohledech velmi odlišný“ od Racing Pointu RP20, se kterým závodil vloni.

„Způsob, jakým řídíte oba vozy, je velmi odlišný. Musíte se přizpůsobit jinému autu a jinému jezdeckému stylu,“ řekl Pérez.

„Celkově vzato ale musím říct, že tento vůz má v sobě velmi dobrý potenciál. Myslím, že jakmile se s ním naplno sžiju, mělo by to vypadat dobře.“

A jak dlouho mu to bude trvat? „Je těžké zvolit číslo. Myslím, že tak po pěti závodech. Jakmile pojedeme na velmi odlišné závody s různými podmínkami, pochopím vůz a tým mnohem lépe. Myslím, že po pěti pořádných závodech by to mělo být dobré.“

Další článek: Rychlost na rovinkách už není naše nevýhoda, zní z Ferrari

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00