Pérez a Petrov jsou si jistí účastí v kanadské Grand Prix

Dva zranění jezdci z Monaka se dávají dohromady a chtějí znovu nastoupit už v příštím závodě. Pérez je otřesený o trochu víc než Petrov.
Pérez a Petrov jsou si jistí účastí v kanadské Grand Prix

Jízdy v Monaku zavedly hned dva jezdce k lékařům. Sergio Pérez skončil v nemocnici po velké havárii z kvalifikace, Vitalij Petrov zamířil na vyšetření po menším nárazu do bariér v závodě.

Mexičan dokonce zůstal v nemocnici až do dneška, ale už je venku. "Cítím se OK," řekl. "Trochu mě bolí noha a krk, ale je to jen ve svalech, takže není důvod si dělat starosti. V neděli se mi ještě trochu motala hlava, ale to je vše. Díky bohu jsem v pořádku a doufám, že se do vozu vrátím brzy."

Pérezův náraz do bariéry za tunelem byl tak velký, že mexický pilot utrpěl menší ztrátu paměti. "Pamatuji si, jak jsem začal třetí část kvalifikace a taky část té nehody. V tuto chvíli mi chybí část vzpomínek o tom, co se dělo po prvním nárazu a při zásahu záchranářů. Ani nevím, co bylo příčinou té nehody. Můj závodní inženýr mi řekl, že s vozem žádný problém nebyl. Můžu jen hádat, že jsem vyjel mimo ideální stopu, nebo začal brzdit na hrbolu."

Pérez teď bude pracovat na tom, aby mohl nastoupit už v příštím závodě. "Ano, jsem si celkem jistý, že v Montrealu závodit budu," dodal.

Ještě větší jistotu má v tomto ohledu Vitalij Petrov, jehož nehoda v nedělním závodě byla mnohem menší. Přesto ho zpočátku vylekala. "Nemohl jsem se dostat z vozu, protože jsem měl zablokované nohy," popisoval ruský pilot. A také jsem je necítil. Takže jsem si myslel, že mám problém, protože to vypadalo, jako že mám zlomenou nohu."

Lékařská vyšetření ale prokázala, že Petrov žádné zranění nemá. "Jsem v pořádku. Bolí mě nohy, ale v Kanadě bych měl být v pořádku," potvrdil. A na rozdíl od Péreze si nehodu velmi dobře pamatuje.

"Viděl jsem force indii vyjet mimo," popisoval. "Myslím, že narazil (Sutil) do zdi a pak měl defekt pneumatiky. Následně mě předjel Alguersuari. Nevím proč, byl totiž o kolo zpět. Pak myslím začal Alguersuari brzdit, protože brzdil Lewis, který se snažil té nehodě vyhnout. Zabrzdil dost tvrdě a Alguersuari se pokusil o to samé."

"Ale dotkl se Lewisovy pneumatiky a trochu se zvednul. Já jsem začal brzdit tak tvrdě, jak to šlo, ale asi bylo trochu pozdě. V takové situaci se nedá nic dělat. Takže jsem narazil do zdi."

Podle ruského pilota si zaslouží kritiku především Sutil, protože na sjetých pneumatikách byl mnohem pomalejší, ale velmi agresivně bránil svoji pozici a ostatní jezdce tlačil na svodidla.

Další článek: Rosberg jel v Monaku špatně, na víkend chce rychle zapomenout

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00