Pérez a Petrov jsou připraveni závodit, konečné slovo bude mít FIA

Dva jezdci, kvůli kterým v Monaku vlály červené vlajky, se cítí připraveni nastoupit do Grand Prix Kanady. Sergio Pérez a Vitalij Petrov jsou v dobré formě.
Pérez a Petrov jsou připraveni závodit, konečné slovo bude mít FIA

"Po fyzické stránce se cítím dobře a nemám žádné problémy," řekl jasně Petrov. "Cítím se lépe než po závodě v Monaku. Můj kotník je v pořádku a s ohledem na závod v Kanadě nevidím žádný problém."

Ruský pilot havaroval v závěru závodu v Monte Carlu, když kvůli Adrianu Sutilovi museli jezdci prudce zpomalit. Náraz do svodidel sice nebyl velký, ale Petrov zpočátku necítil nohy a nemohl se z vozu dostat ven, závod byl proto přerušen.

O den dřív byla přerušena kvalifikace kvůli nehodě Sergia Péreze za tunelem. Mexičan narazil do bariér velmi silně a zažil chvilkové přetížení 80 G. Ale stejně jako Petrov se cítí dobře. Oba ovšem musí dostat zelenou od lékaře Mezinárodní automobilové federace, aby mohli v Kanadě nastoupit.

"Cítím se velmi dobře a ve formě," potvrdil Pérez. "Samozřejmě chci v Montrealu závodit, ale také vím, že konečné rozhodnutí je na doktorech FIA. "V Montrealu jsem nikdy nebyl a okruh znám jen z televize. Původně jsem měl v plánu jezdit v simulátoru Ferrari v Maranellu, ale to jsme po té mé nehodě zrušili. Ale není to pro mě první neznámý okruh a já jsem nikdy neměl potíže se přizpůsobit. Být při závodě v Monaku jen divákem pro mě bylo těžké a nemůžu se dočkat, až znovu usednu do vozu."

Další článek: Tým Renault investuje do rozvoje, jezdci dostanou nový simulátor

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10