Pérez a Petrov jsou připraveni závodit, konečné slovo bude mít FIA

Dva jezdci, kvůli kterým v Monaku vlály červené vlajky, se cítí připraveni nastoupit do Grand Prix Kanady. Sergio Pérez a Vitalij Petrov jsou v dobré formě.
Pérez a Petrov jsou připraveni závodit, konečné slovo bude mít FIA

"Po fyzické stránce se cítím dobře a nemám žádné problémy," řekl jasně Petrov. "Cítím se lépe než po závodě v Monaku. Můj kotník je v pořádku a s ohledem na závod v Kanadě nevidím žádný problém."

Ruský pilot havaroval v závěru závodu v Monte Carlu, když kvůli Adrianu Sutilovi museli jezdci prudce zpomalit. Náraz do svodidel sice nebyl velký, ale Petrov zpočátku necítil nohy a nemohl se z vozu dostat ven, závod byl proto přerušen.

O den dřív byla přerušena kvalifikace kvůli nehodě Sergia Péreze za tunelem. Mexičan narazil do bariér velmi silně a zažil chvilkové přetížení 80 G. Ale stejně jako Petrov se cítí dobře. Oba ovšem musí dostat zelenou od lékaře Mezinárodní automobilové federace, aby mohli v Kanadě nastoupit.

"Cítím se velmi dobře a ve formě," potvrdil Pérez. "Samozřejmě chci v Montrealu závodit, ale také vím, že konečné rozhodnutí je na doktorech FIA. "V Montrealu jsem nikdy nebyl a okruh znám jen z televize. Původně jsem měl v plánu jezdit v simulátoru Ferrari v Maranellu, ale to jsme po té mé nehodě zrušili. Ale není to pro mě první neznámý okruh a já jsem nikdy neměl potíže se přizpůsobit. Být při závodě v Monaku jen divákem pro mě bylo těžké a nemůžu se dočkat, až znovu usednu do vozu."

Další článek: Tým Renault investuje do rozvoje, jezdci dostanou nový simulátor

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00