Pérez a Bianchi testovali pro Ferrari ve Fioranu

Letošní program jezdecké akademie Ferrari uzavřely testy ve voze formule 1, zúčastnili se jich Sergio Pérez a Jules Bianchi.
Pérez a Bianchi testovali pro Ferrari ve Fioranu

Ferrari nasadilo ve Fioranu monopost F60, tedy ten, se kterým závodili v roce 2009 Felipe Massa a Kimi Räikkönen. K dispozici ho dostali Bianchi a Pérez, ovšem každý měl jiný program.

Bianchi se soustředil na práci pro simulátor, jeho vůz byl osazen množstvím senzorů a konečným cílem bylo zlepšit korelaci mezi daty ze simulátoru a trati. Francouz odjel celkem 70 kol s nejlepším časem 1:00,213. "Tato kola hodně znamenají pro budoucnost, kterou bych chtěl mít ve formuli 1," komentoval. "Teď se těším na test mladých talentů v Abú Zabí, bude zajímavé přesednout z vozu 2009 do vozu 2011. Bude to pro mě dobrá příležitost vyzkoušet si poprvé věci, jako jsou DRS a KERS."

Pilot Sauberu Sergio Pérez, jenž se stal členem akademie Ferrari teprve letos, testoval v maranellské formuli 1 poprvé. Předtím strávil dva dny v simulátoru. "Chci Ferrari poděkovat za tuto příležitost zlepšit se a učit, vzhledem k tomu, jak omezené jsou možnosti testovat v průběhu roku," řekl. "Řídit ferrari bylo pro mě splněným snem a je to důležité také pro moji kariéru, že jsem se učil s takovým týmem a zažil odlišný přístup k práci."

Mexičan odjel celkem 46 kol s nejlepším časem 1:00,650. Na otázku, jestli by mohl v budoucnu závodit pro Ferrari, odpověděl: "Myslím, že se mi může dařit tam, kde teď jsem, a to je můj současný cíl. Není možné říct, co se stane v budoucnosti. Mým snem je stát se mistrem světa a bylo by hezké, kdyby se mi to podařilo s týmem, jako je tento. Jezdecká akademie Ferrari mi dá hodně. Práce v simulátoru a schůzky s inženýry jsou věci, které mi pomůžou ve zbytku sezóny a obecně v budoucnosti."

Pérez svým výkonem zaujal šéfa akademie Lucu Baldisserriho. "Sergio zapůsobil navzdory skutečnosti, že za volantem ferrari seděl poprvé," hodnotil. "Ukázal se být od začátku agresivní a rychlý, za krátkou chvíli se dokázal vozu přizpůsobit. Na svůj věk je velmi vyspělý, jeho znalosti jdou nad rámec času, který strávil v monopostech."

V průběhu sezóny jsou testy formule 1 zakázané, ale jen s vozy z aktuální a předchozí sezóny. To znamená, že s monoposty staršími dva a více roků je možné jezdit volně.

Diskuze (37) Další článek: Red Bull nevděčí za úspěch jen Neweymu, říká technický ředitel Ferrari
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00